Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Dylematy kasjerki

0
Podziel się:

Pracuję jako kasjerka. Chcę się rozwijać, ale brakuje mi siły i pieniędzy

Mam średnie, techniczne wykształcenie i jestem po studium informatycznym, pracuję tymczasowo jako kasjerka w sklepie i chciałabym kształcić się dalej, ale mnie nie stać.

Sama nauczyłam się w stopniu komunikatywnym języka angielskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Chciałabym znaleźć lepszą pracę, by móc zrealizować się zawodowo. Ale brakuje mi siły przebicia. Gdzie mogę zwrócić się po pomoc?

Pierwszym krokiem przy zmianie niesatysfakcjonującej Pani pracy jest określenie, czym tak naprawdę chciałaby się Pani zajmować. Wspomniała Pani o chęci realizacji zawodowej, co jak przypuszczam odnosi się do ukończonego studuim informatycznego. Nie znam Pani kwalifikacji informatycznych (jakie języki i programy oraz w jakim stopniu Pani opanowała) dlatego ciężko jest się odnieść do Pani szans na znalezienie zatrudnienia w tej branży.

Nadmienię tylko, że w działach informatycznych (programowanie czy administracja) pracują osoby z wieloletnim kontaktem z danym oprogramowaniem. Nie chodzi tu tylko o doświadczenie zawodowe, ale o poświęcanie czasu wolnego na poznawanie możliwości danych aplikacji. Fakt ukończenia wspomnianego studium sugerowałbym potraktować jako zdobycie mocnych podstaw do pracy, w której praca z komputerem jest sposobem, a nie głównym celem działania.

Chodzi mi tutaj o nastawienie na różnego typu prace biurowe. Przykładem może być marketing techniczny, który wymagałby od Pani np.: tworzenia materiałów promocyjnych w określonych programach graficznych, czy aktualizacji strony internetowej.

Co do dalszego kształcenia się, myślę, że powinno być to powiązane z Pani planami zawodowymi. Proszę przeglądnąć oferty pracy i wybrać dwie lub trzy, które najbardziej Panią zainteresowały. Jeśli nie spełnia Pani wszystkich wymagań wtedy należy rozglądnąć się za kursami, które uzupełniłyby ewentualne luki (powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy, lub centra edukacyjne wspomagane przez fundusze unijne).

Dalsze rozwijanie umiejętności językowych radzę skoncentrować na jednym języku obcym. Po osiągnięciu płynności można myśleć o nauce kolejnych. Nie da się ukryć, że dobry język angielski jest bardzo częstym wymogiem pracodawców i warto właśnie od niego zacząć.

Mam nadzieję, że te uwagi naprowadzą Panią na podjęcie właściwych decyzji zawodowych.
Z pozdrowieniami,

Przemysław Lewandowski,
Konsultant ds. Rekrutacji K&K Selekt

wiadomości
praca
rynek pracy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)