Kursy będą prowadzone przez lektorów specjalnie przygotowanych do nauczania osób niewidomych i słabowidzących. Podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego ma na celu wzrost szans kursantów na rynku pracy. Dlatego też uczestnicy będą objęci również kompleksową pomocą Ośrodka doradztwa zawodowego, który będzie oferował pośrednictwo pracy oraz różnorodne szkolenia np. w zakresie umiejętności interpersonalnych czy przygotowywania indywidualnych planów rozwoju zawodowego.
Pozostałymi Partnerami w projekcie są: PFRON, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytet Warszawski i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Projekt skierowany jest do osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności z tytułu dysfunkcji wzroku, z co najmniej średnim wykształceniem w wieku 18-45 lat, poszukujących pracy, zatrudnionych poniżej swoich kwalifikacji lub chcących zmienić pracę. Wymagana jest już pewna wyjściowa komunikatywna znajomość języka angielskiego (szczegóły w załączniku). Podczas kursu wykorzystywany będzie sprzęt komputerowy, niezbędna jest więc podstawowa umiejętność jego obsługi (zapewniamy możliwość doszkolenia w zakresie posługiwania się oprzyrządowaniem przewidzianym w pracowniach językowych).
Zainteresowane osoby, spełniające powyższe kryteria, będą mogły wziąć udział w jednym z następujących kursów:
1. Kurs stacjonarny w Warszawie dla 40 osób z Warszawy i okolic (rozpoczęcie wrzesień/październik 2006 r. - wymiar 240 godzin nauki, 2-3 razy w tygodniu, grupy 5-osobowe - zgłoszenia przyjmujemy do 31 lipca).
2. Ogólnopolski kurs wakacyjny w Warszawie dla 20 osób (lipiec- sierpień 2007) wymiar 120 godzin intensywnej nauki, grupy 5-osobowe, zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie.
3. Kurs stacjonarny w Lublinie dla 20 osób (rozpoczęcie wrzesień 2006 r.)
Po zakończeniu kursów uczestnicy będą mogli starać się o uzyskanie Certyfikatu Biegłości Językowej Uniwersytetu Warszawskiego zgodnego z A Common European Framework of Reference for Languages.
Zarówno kurs, jak szkolenia, warsztaty oraz program doradztwa zawodowego są dla uczestników bezpłatne. Dodatkowo, osobom uczestniczącym w wakacyjnym kursie zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży.
Osoby zainteresowane kursami w Warszawie prosimy o kontakt:
ul. Konwiktorska 9, 00-216 Warszawa
tel/faks: 0-22 635-57-93
e-mail: international@pzn.org.pl lub mceglowska@pzn.org.pl
Osoby zainteresowane kursami w Lublinie prosimy o kontakt:
Uniwersyteckie Centrum Studiów Podyplomowych KUL
Al. Racławickie 14, 20 - 950 Lublin
Pok. C-1035
Tel. 0-81 445-39-95;
Fax. 0-81 445-39-97
e-mail: centrumsp@kul.lublin.pl