Praca w Warszawie. To w stolicy jest największy w Polsce rynek pracy. W sumie w 2020 roku pracowało tu ponad 1,07 mln osób, co jest absolutnym rekordem w skali całego kraju. Dodajmy, że to osoby nie tylko mieszkające w stolicy, ale także przyjeżdżające tu do pracy z pobliskich miejscowości. Pracownicy dojeżdżają do pracy w Warszawie m.in. z Pruszkowa, Legionowa czy Wołomina.
Praca w Warszawie to głównie prace biurowe, a patrząc na sektory to głównie handel oraz transport. To właśnie tu zlokalizowane są bowiem największe huby transportowe związane z koleją, lotniskami czy drogami.
Rynek pracy w Warszawie charakteryzuje bardzo niskie bezrobocie, które od kilku lat utrzymuje się na poziomie ok. 2 proc. To jeden z najniższych wskaźników w Polsce. Na dodatek Warszawa to miejsce największej liczby inwestycji zagranicznych, co sprawia, że miejsc pracy cały czas przybywa. Na przestrzeni ostatnich lat pracowników poszukiwały na przykład Citi Bank, Accenture, General Electric, Samsung czy BNP Paribas. Do największych pracodawców należą z kolei m.in. ubezpieczyciel PZU, bank PKO BP, koncern Nestle.
Praca w Warszawie nie będzie więc problemem dla bankowców, ekonomistów, programistów, inżynierów, specjaliści od IT. Firmy poszukują też cały czas kadry menadżerskiej.
Do pracy w Warszawie na pewno nakłaniać mogą bardzo wysokie zarobki. Według danych GUS przeciętna pensja w 2020 roku wynosiła tu 6500 zł brutto.