Praca w Radomiu może być trudniejsza do znalezienia niż w innych miastach na Mazowszu. Choć to druga co do wielkości miejsowość w tym województwie, to od zawsze występował tam problem z bezrobociem. Obecnie praca w Radomiu to głównie zatrudnienie w zakładach przetwórczych. Miasto zaprasza do siebie na przykład inżynierów. W Radomiu od lat działa Fabryka Broni „Łucznik”. Jest to jeden z nielicznych tego typu zakładów produkcyjnych w kraju. Powstaje w nim sprzęt dla polskiej armii oraz służb mundurowych. W ofercie ma m.in. karabinki GROT czy pistolety VIS.
Radom położony jest w dogodnym dla logistyki i transportu miejscu w mniej więcej połowie drogi pomiędzy Warszawą a Kielcami. To tędy przebiega trasa S7, a od kilku lat miasto posiada także obwodnicę, co pozwoliło na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza jego granice. To o tyle znaczące, że poza trasą łączącą stolicę kraju z Krakowe, czyli S7, w Radomiu krzyżują ze sobą się także drogi krajowe DK12 oraz DK9. Ta druga prowadzi do Rzeszowa.
Ten atut miasta wykorzystują firmy wyspecjalizowane w logistyce. Dlatego sporo miejsc pracy oferowanych w Radomiu dotyczy tej branży. Poza tym w mieście działa także zakład przetwórstwa orzechów Inersnack, fabrykę napojów Zbyszko, producent leków Medicofarma czy wytwórca rolet i żaluzji Tapparella, wytwórca szaf do zabudowy Komandor. To między innymi w tych miejscach można znaleźć jest praca w Radomiu.
Samo miasto liczyło w 2019 ponad 200 tys. mieszkańców. Bezrobocie oscylowało wówczas w granicach 10 proc. Radom słynie z pokazów lotniczych Air Show.