Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Rynek pracownika napędza internet. Portale z ofertami pracy rosną

12
Podziel się

Dziesięć największych serwisów pracy w polskim internecie miało ponad 19 mln użytkowników.

Dziesięć największych serwisów pracy w polskim internecie miało ponad 19 mln użytkowników.
Dziesięć największych serwisów pracy w polskim internecie miało ponad 19 mln użytkowników. (Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta)
bDzByxxh

O jedną czwartą wrosła liczba użytkowników platform trudniących się rekrutacją on-line. Portale z ofertami prześcigają się w wymyślaniu nowych funkcjonalności, aby przyciągnąć poszukujących pracy.

Dziesięć największych serwisów pracy w polskim internecie miało ponad 19 mln użytkowników, o 23 proc. więcej niż rok wcześniej – informuje ”Rzeczpospolita”, opierająca się na najnowszych danych Gemius/PBI.

Choć przybywa Polaków zakładających swoje profile w sieci, rośnie grupa biernych kandydatów. Ci sami nie szukają ofert – tłumaczy dziennik. Żeby ich pozyskać, platformy muszą wyjść im naprzeciw.

bDzByxxj
Zobacz także: Zobacz też: "Staniemy się klasa bezużyteczną". Jak roboty zabiorą nam pracę:

Dlatego też portale ścigają się w tworzeniu nowych funkcjonalności z aplikacjami mobilnymi na czele.

bDzByxxp

Dodają np. możliwości śledzenia postępów rekrutacji, wprowadzania nowych statusów, personalizowania ofert czy wydawania opinii na temat pracodawcy.

bDzByxxK
praca
oferty pracy
wiadomości
KOMENTARZE
(12)
Robotnik
2 lata temu
bzdura ! 4 miesiące szukałem pracy i nic. Rynek chce młodych, prężnych ale takich co mają klapki na oczach i będą pracować za 1500 zeta na rękę ! Przestańcie pisać te bzdury o rynku pracownika i setkach tysięcy miejsc czkających na pracowników !
Robotnik
2 lata temu
4k netto w Polsce to jest dzisiaj minimum dla robotnika ktory nie ma na utrzymaniu rodziny.
Mony
2 lata temu
A czemu w większości wypadków nie ma podanych stawek za pracę. Jeśli już są to brutto i przeważnie widełki o rozpiętości 100%.
bDzByxxL
yadvi
2 lata temu
Zlikwidować agencje pośrednictwa pracy!
edek z krainy...
2 lata temu
Polskie portale pracy i posrednicy to badziewiarze ktorzy degeneruja rynek pracy. Nie dziwi że firmy nie moga znaleźć kandydatów.