Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca w Biedronce: jakie zarobki, jakie warunki, na czym polega?

3
Podziel się:

Pracownik Biedronki pracuje w systemie zmianowym i zazwyczaj podejmuje różne zadania. Jego wynagrodzenie składa się z podstawy w wysokości około 2300 zł oraz różnorodnych premii.

Praca w Biedronce wiąże się z systemem zmianowym
Praca w Biedronce wiąże się z systemem zmianowym (Jeronimo Martins)

Praca w Biedronce polega na wielozadaniowości obejmującej różne stanowiska w sklepie. Pracownicy otrzymują grafik zakładający zmiany o zdywersyfikowanym dziennym czasie pracy. Również zarobki w Biedronce są zróżnicowane ze względu na wysokość przysługujących premii.

Na czym polega praca w Biedronce?

Praca w sklepach sieci Biedronka może odbywać się na różnych stanowiskach, jednak najczęściej pracownik powinien przygotować się na pracę wielozadaniową.

Sklepy Biedronka to markety średniej wielkości, dlatego rzadko zdarza się, że dany pracownik pracuje cały czas na jednym stanowisku. W ciągu dnia zatem pracownik zatrudniony jako kasjer będzie wykładał również towar, przyjmował go od dostawców, obsługiwał klientów na hali, a nierzadko również sprzątał. Liczba pracowników na jednej zmianie w Biedronce zależy od wielkości sklepu oraz skali jego obrotów. Duża hala i wysoka liczba klientów w ciągu dnia rzutować będzie na sposób organizowania pracy. Stanowiska będą bardziej ukierunkowane na dany dział. Pracownik zatrudniony w mniejszym sklepie Biedronka z kolei podejmować będzie różne zadania.

Biedronka zatrudnia niemal 55 tysięcy pracowników w całej Polsce. Mimo to nadal pojawiają się braki kadrowe. Dlatego bez kłopotów znaleźć możnaoferty pracy w Biedronce w dogodnej dla siebie lokalizacji.

Warunki pracy w sklepach Biedronka

Sklepy Biedronka otwarte są od poniedziałku do piątku oraz w niedziele handlowe, w godzinach od 7:00 do 21:00. Dlatego w Biedronce obowiązuje system zmianowy. Dzienny wymiar pracy nie zawsze osiąga standardowy czas ośmiu godzin. Dłuższe lub krótsze zmiany rekompensowane są jednak w inne dni. Ustawowo każdemu pracownikowi przysługuje 12 godzin między następującymi po sobie zmianami.

Przy podejmowaniu pracy pracownicy Biedronki otrzymują zestaw firmowych ubrań i butów. Poza tym przechodzą szkolenie obsługi kasy fiskalnej oraz szkolenie BHP. Zaplecze socjalne w sklepach Biedronka zakłada między innymi pomieszczenie, w którym można podgrzać i spożyć posiłek czy zagotować wodę. Wszystkie przerwy monitorowane są za pomocą elektronicznego systemu ewidencji.

Podjęcie pracy w Biedronce na jakimkolwiek stanowisku stanowi podstawę do awansu. Jak twierdzi sama firma, zdecydowana większość kierowników i zastępców to wieloletni pracownicy, którzy w pierwszej kolejności obsługiwali kasy i wykładali towar.

Praca w Biedronce – zarobki

Na wstępie warto zaznaczyć, że wynagrodzenie w Biedronce składa się ze stawki podstawowej i licznych premii. Podstawa wzrasta wraz ze stażem pracy, premie z kolei zazwyczaj pozostają bez zmian.

Na sam początek pracownicy Biedronki dostają podstawową stawkę w wysokości od 2300 zł do 2500 zł brutto miesięcznie, w zależności od wielkości miejscowości. Po trzech latach może ona wzrosnąć nawet o 300 zł brutto.

Premie w Biedronce przyznawane są między innymi za obecność w pracy. Wysokość dodatku to 200 zł. Pracownik nie otrzyma jednak premii między innymi wtedy, gdy weźmie urlop wypoczynkowy lub zwolnienie L4. Kolejne kryterium do otrzymania dodatkowych pieniędzy to wyniki sprzedaży. Te uzależnione są od obrotu sklepu i wynoszą około 300 zł brutto na osobę. Poza tym pracownicy otrzymują swoiste „trzynastki” zależne od rocznych zysków właściciela sklepów Biedronka, przedsiębiorstwa Jeronimo Martins, a także bony na święta i premie okazjonalne.

KOMENTARZE
(3)
SalsaNachos
rok temu
Jak może pracownik zarabiać 2300 zł brutto, skoro minimalna płaca w 2020 roku to 2600 zł?
Sebastian
2 lata temu
Witam więcej ludzi by się decydowało pracować jeśli nie musieli by chodzić na kasę.Sa ludzie którzy wolą tylko siedzieć na kasach czy nie można tego rozdzielić.tak chętnych osób jak ja jest wiele tylko boją się kasy
Lepiej w domu...
3 lata temu
Przyjęłam się do pracy na 3/4 etatu ponieważ na pełny etat nie mam możliwości. Miało być fajnie tzn elastyczny grafik dostosowany do potrzeb pracownika. Oczywiście pierwsze dwa miesiące bez problemu a w trzecim miesiącu pracy usłyszałam od kierownika że mam poszukać sobie przedszkola dla dziecka, które jest czynne od 5 rano a nie od 6:30 bo jej godziny nie pasują oraz to, że mam 3/4 etatu nie świadczy o tym, że będę pracowała po 6 godzin. Sorry ale jakbym mogła pracować po 8h dziennie to bym się zatrudniła na pełny etat. Dramat!... szafek dla pracowników brak. Trzy miesiące posiadałam szafkę z inny pracownikiem sklepu a do tego szafki zamknąć się nie da! Porażka dramat i masakra.