Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla kierowcy w Sosnowcu — gdzie szukać i ile można zarobić?

0
Podziel się:

W Sosnowcu pracę znajdą kierowcy samochodów ciężarowych wykonujący kursy na trasach krajowych i w Europie. Zatrudnienie czeka również na kurierów i dostawców.

W Sosnowcu rynek pracy wykazuje zapotrzebowanie na kierowców samochodów ciężarowych
W Sosnowcu rynek pracy wykazuje zapotrzebowanie na kierowców samochodów ciężarowych (Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETjgAMR

Ogłoszenia dotyczące pracy jako kierowca w Sosnowcu odnoszą się przede wszystkim przewozu towarów samochodami ciężarowymi na terenie Polski i Europy. Część ofert pracy dotyczy także do kierowców busów, kurierów i dostawców.

Kierowca w Sosnowcu – gdzie powinien szukać pracy?

Pracę w Sosnowcu znajdą przede wszystkim kierowcy kat. C i kat. C+E na trasach w kraju i zagranicą. Poza tym zatrudnienia z powodzeniem szukać mogą kurierzy i dostawcy.

Jako jedno z miast aglomeracji śląskiej, Sosnowiec pozwala na swobodny przepływ pracowników do Katowic, Chorzowa czy Bytomia. Nie oznacza to jednak, że w mieście nie istnieje zdefiniowany rynek pracy. Położenie geograficzne Sosnowca i czynniki gospodarcze w regionie sprawiają, że jest to miasto, w którym jedna z najprężniej rozwijających się branży jest transport.

bETjgAMT

Szczególnie dużo ofert pracy jako kierowca w Sosnowcu dotyczy transportu międzynarodowego i krajowego. W związku z tym istnieje zapotrzebowanie na kierowców kat. C, a także kierowców kat. C+E. Nie mniej ogłoszeń dotyczy pracy dla kierowców kat. B. W tym jednym przypadku nacisk kładziony jest na przewóz osób i towarów na terenie Polski. Ponadto pojawiają się również liczne oferty pracy jako kierowca w transporcie substancji niebezpiecznych, czyli takich, które wymagają uprawnień ADR. Na rynku pracy w Sosnowcu zatrudnienie powinni znaleźć bez kłopotu także kierowcy pojazdów specjalistycznych, między innymi wywrotki czy betoniarki.

Na rynku pracy w Sosnowcu poszukiwani są także kierowcy kat. B pojazdów do 3,5 t. Ogłoszenia pracy dotyczą najczęściej kurierów oraz dostawców. Chodzi z jednej strony o dostarczanie zaopatrzenia do miejscowych lokali gastronomicznych oraz sklepów, z drugiej strony zaś o dostarczanie zamówionych towarów w ramach zakupów wysyłkowych.

Oferty pracy jako kierowca w Sosnowcu i okolicach związane są również nierzadko z obowiązkami przedstawiciela handlowego. Poza tym na propozycje zatrudnienia nie powinny narzekać osoby chcące pracować jako kierowca magazynier. W Sosnowcu pojawiają się ogłoszenia o pracy dla kierowców autobusów, zarówno na trasach międzynarodowych oraz krajowych, jak i w granicach miasta.

bETjgAMZ

Najczęstsze wymagania w pracy jako kierowca w Sosnowcu

W transporcie międzynarodowym i krajowym na długich dystansach od kierowcy TIR-a z Sosnowca wymaga się na etapie rekrutacji ważnej karty kierowcy. Poza tym nie bez znaczenia pozostaje dobra orientacja w terenie oraz znajomość topografii Europy i Polski. Potencjalni kierowcy ADR powinni posiadać odpowiednią licencję na przewóz niebezpiecznych substancji chemicznych.

Mniejsze wymagania pracodawcy w Sosnowcu stawiają przed kierowcami kat. B. W ich przypadku liczą się kompetencje miękkie, przede wszystkim odpowiedzialność, punktualność i rzetelność. Często poszukiwanymi cechami kandydatów na kierowców są także dyspozycyjność oraz dobra orientacja w terenie.

Ile zarobi kierowca w Sosnowcu?

Wynagrodzenie kierowcy w Sosnowcu może wynieść od 2 500 zł do 10 000 zł brutto miesięcznie, w zależności od charakteru pracy.

bETjgANa

Tak, jak w każdej branży, również w transporcie zarobki kierowców są zróżnicowane. Wynagrodzenie zależy od zakresu obowiązków, a także kompetencji pracownika. Na najwyższe pensje mogą liczyć w Sosnowcu kierowcy kat. C. Wachlarz ich zarobków jest szeroki: od 4 000 zł do nawet 10 000 zł brutto miesięcznie. Warto zaznaczyć, że wyższe z wymienionych pułapów wynagrodzenia dotyczą kierowców międzynarodowych. Praca na terenie kraju będzie natomiast oznaczać niższe, choć nadal atrakcyjne stawki

Kierowca magazynier w Sosnowcu zarobi około 4 000 zł brutto, a operator sprzętu specjalistycznego 5 000 zł brutto miesięcznie. Najniższe stawki zostaną zaproponowane kurierom i dostawcom. Wyniosą bowiem od 2 100 zł do 3 500 zł brutto w skali miesięcznej.

bETjgANu
KOMENTARZE
(0)