Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla kierowcy w Kielcach – ile można zarobić i jak znaleźć pracę?

0
Podziel się:

W Kielcach pracę jako kierowca znajdzie osoba posiadająca prawo jazdy kat. C+E. Poza tym ogłoszenia pracy dotyczą kurierów i dostawców. Zarobki kierowców w Kielcach wahają się w zależności od zakresu obowiązków.

Kierowcy znajdą pracę w Kiecach przede wszystkim w firmach zajmujących się przewozem towarów i osób
Kierowcy znajdą pracę w Kiecach przede wszystkim w firmach zajmujących się przewozem towarów i osób (Bartosz Wawryszuk)
bEKHMsWd

Oferty pracy jako kierowca w Kielcach dotyczą przede wszystkim transportu krajowego i międzynarodowego. Wiele ogłoszeń związanych jest też z pracą kuriera lub dostawcy. Średnie zarobki kierowcy w Kielcach to 3 000 – 4 000 zł.

Kierowca w Kielcach -- gdzie szukać pracy?

Oferty pracy jako kierowca w Kielcach związane są najczęściej z przewozem towarów w granicach Unii Europejskiej lub Polski. Poszukiwani są również lokalni kurierzy i dostawcy.

Zarówno położenie Polski w centrum Europy, jak i Kielc w środkowej części kraju, tworzy zarys zapotrzebowania rynku pracy na pracowników, zwłaszcza w kwestii transportu. Chodzi przede wszystkim o przewóz towarów. Na Kielecczyźnie bowiem dominują oferty pracy dla kierowców międzynarodowych i krajowych uprawnionych do prowadzenia pojazdów kat. C, a także C+E. Poza tym istnieje wyraźne zapotrzebowanie na kierowców kat. B, zarówno do przewozu towarów, jak i ludzi. W przypadku transportu ładunku pracownikom oddaje się najczęściej do dyspozycji flotę złożoną z samochodów ciężarowych do 3,5 tony.

bEKHMsWf

Prawo jazdy kategorii B przyda się także w pracy kierowcy w Kielcach tym, którzy podejmują zatrudnienie jako dostawca lub kurier. Ogłoszeń tego typu jest wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o dowóz cateringu z kieleckich lokali gastronomicznych. Poza tym na kieleckim rynku pracę znajdą kierowcy zaopatrzenia barów, restauracji, sklepów czy supermarketów. Warto zaznaczyć, że zaopatrzenie i dostawy mogą być świetną pracą dodatkową dla kierowcy w Kielcach. Najczęściej proponowana umowa cywilnoprawna oraz elastyczny grafik to wygodne rozwiązanie dla studentów i dorosłych uczniów szkół średnich.

Mniej ofert pracy jako kierowca w Kielcach dotyczy operatorów sprzętu specjalistycznego. Mimo to pojawiają się ogłoszenia o pracy dla kierowców wywrotek czy betoniarek. Podobnie przedstawia się kwestia pracy dla kierowcy zatrudnionego w charakterze przedstawiciela handlowego.

Oferty pracy w Kielcach dla kierowców kat. D, czyli z uprawnieniami do kierowania autobusem, pojawiają się rzadko. Zazwyczaj dotyczą zatrudnienia w firmach zajmujących się międzynarodowym przewozem osób, rzadziej w miejskim transporcie autobusowym.

bEKHMsWl

Praca dla kierowcy w Kielcach – najczęstsze wymagania

Przed kierowcami samochodów ciężarowych kursujących na trasach krajowych i międzynarodowych kieleccy pracodawcy najczęściej w pierwszej kolejności stawiają wymagania natury formalnej. Przede wszystkim potencjalny pracownik powinien posiadać ważną kartę kierowcy do tachografu cyfrowego. Dalej pojawiają się wymagania wobec kierowców takie jak znajomość topografii Polski i Europy, nierzadko również umiejętność porozumiewania się w języku obcym, przynajmniej na poziomie podstawowym.

W pracy kierowcy dla pracodawców ważne są również kompetencje miękkie takie jak punktualność, odpowiedzialność czy uczciwość. Nie bez znaczenia pozostaje dyspozycyjność. Zarówno w mieście, jak i na trasach międzynarodowych kierowcy powinni wykazywać się również dobrą orientacją w terenie.

Praca dla kierowcy w Kielcach – średnie zarobki

Podobnie jak w innych miastach także w Kielcach do najwyższych należą wynagrodzenia kierowców kat. C+E lub kat. C. Pracownicy firm transportowych przemierzający trasy międzynarodowe mogą zarobić od 4 000 zł do 7 000 zł brutto miesięcznie. Zarobki są wyższe zwłaszcza wtedy, gdy pracodawcą jest korporacja zagraniczna. Z kolei kierowcy kat. B otrzymają wynagrodzenie rzędu 4 000 zł – 5 500 zł. Poza tym w transporcie krajowym kierowcy kat. C w Kielcach otrzymają pensje w wysokości od 3 500 zł do 5 000 zł brutto w skali miesięcznej. Kierowcy autokaru turystycznego proponowane są zarobki rzędu 3 000 zł – 4 500 zł miesięcznie.

bEKHMsWm

Wynagrodzenia kurierów i dostawców zaopatrzenia w Kielcach są bardzo zróżnicowane. Kierowca w firmie kurierskiej zarobi od 2 300 zł do nawet 4 000 zł brutto na miesiąc. Dostawcom towaru proponowane są niższe stawki: od 2 100 zł do 2 800 zł. Kierowca skutera rozwożący w Kielcach catering w rozliczeniu godzinowym zainkasuje od 12 zł do 18 zł brutto.

bEKHMsWG
KOMENTARZE
(0)