Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla kierowcy w Częstochowie - gdzie szukać i ile można zarobić?

0
Podziel się:

Pracę jako kierowca w Częstochowie znajdą przede wszystkim osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E. Poza tym kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia nie będą mieli także kurierzy i dostawcy.

W Częstochowie pojawia się wiele ofert pracy dotyczących kierowców samochodów ciężarowych
W Częstochowie pojawia się wiele ofert pracy dotyczących kierowców samochodów ciężarowych (PIOTR KAMIONKA/REPORTER)
bEKHqCFx

Pracę jako kierowca w Częstochowie znaleźć można przede wszystkim w transporcie międzynarodowym samochodami ciężarowymi. Poza tym pojawia się wiele ofert dotyczących pracy dla kurierów. Zarobki kierowców w Częstochowie wynoszą 3 000 zł do nawet 8 000 zł miesięcznie brutto

Kierowca w Częstochowie – gdzie znajdzie pracę?

Częstochowa leży w ważnym strategicznie miejscu na mapie Polski. Znajduje się bowiem na trasie łączącej miejscowości zlokalizowane na północy z tymi usytuowanymi na południu. To wpływa na lokalny rynek pracy, między innymi w kwestii transportu. W Częstochowie największe szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy mają kierowcy kat. C+E. Ogłoszenia dotyczą zazwyczaj transportu na trasach międzynarodowych. Część ofert jednak odnosi się do pracy kierowców samochodów ciężarowych w granicach kraju. Kategoria C uprawnia także do podjęcia pracy jako kierowca wywrotki. Również tego typu pracownicy poszukiwani są na częstochowskim rynku pracy.

Podobnie jest z ofertami pracy dla kierowców kat. B. W tym przypadku także mowa jest o transporcie krajowym oraz międzynarodowym. Kursy wykonywane są jednak za pomocą floty samochodów ciężarowych do 3,5 tony. Prawo jazdy kategorii B przyda się także w* pracy kuriera* lub dostawcy. W Częstochowie rynek pracy wykazuje duże zainteresowanie kierowcami tego typu. Potrzebne są osoby do rozwożenia przesyłek, zakupów, a także jedzenia na zamówienie z lokalnych barów i restauracji. Kierowca w Częstochowie może pracować także jako dostawca zaopatrzenia miejscowych lokali gastronomicznych, sklepów oraz supermarketów.

bEKHqCFz

Wśród ofert pracy jako kierowca w Częstochowie znaleźć można ogłoszenia dotyczące przewozów osób w kraju i na trasach międzynarodowych. Zatrudnienie znajdą kierowcy busów z prawem jazdy kategorii B, a także autokarów. W tym jednak przypadku wymogiem będą uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii D.

Jeśli żadna z powyższych opcji nie wydaje się atrakcyjna, warto pomyśleć o szukaniu pracy, w której umiejętność prowadzenia auta jest ważnym elementem i mocnym atutem, ale nie jej esencją. Pracę w Częstochowie znajdą bowiem między innymi przedstawiciele handlowi czy pracownicy wypożyczalni albo salonów samochodowych.

Praca jako kierowca w Częstochowie – najczęstsze wymagania

Zestaw wymagań wobec potencjalnych pracowników zależy od charakteru pracy i zakresu obowiązków zawodowych. Nie inaczej jest w przypadku kierowców zawodowych w Częstochowie.

bEKHqCFF

W CV kierowcy TIR-a według częstochowskich pracodawców nie powinno zabraknąć nie tylko uprawnień do kierowania pojazdami wielkogabarytowymi, ale również dobrej znajomości topografii Polski i Europy, a także orientacji w terenie. Zdarza się jednak, że dużym atutem w przypadku kierowców kat. C+E okazuje się ukończenie kursów ADR (przewóz materiałów niebezpiecznych) oraz HDS (przewóz towaru z załadunkiem).

W pracy kurierów i dostawców ważne są kompetencje miękkie. Pracodawcy z Częstochowy w ogłoszeniach często podkreślają swoje wymagania dotyczące punktualności, uczciwości oraz odpowiedzialności. Nie bez znaczenia będzie również dobra orientacja w terenie, a także dyspozycyjność.

Zarobki kierowcy w Częstochowie

Tak, jak w przypadku każdego rynku pracy, także ten w Częstochowie przedstawia indywidualną gamę wynagrodzeń wynikającą z poziomu życia w mieście, a także ukształtowania lokalnej gospodarki.

bEKHqCFG

W przypadku transportu w Częstochowie do najwyższych należą zarobki kierowców kat. C+E, kat. B oraz kat. C, którzy przemierzają trasy międzynarodowe. Ich wynagrodzenie może wynieść od 6 000 zł do nawet 8 000 zł brutto miesięcznie. Kierowcy ciężarówek na trasach krajowych zarobią od 4 500 zł do 7 000 zł brutto w skali miesięcznej.

W Częstochowie kierowcy busów i autokarów świadczących usługi przewozowe na terenie kraju lub województwa mogą otrzymać miesięczną pensję wynoszącą od 3 500 zł do 5 000 zł brutto. Z kolei praca kuriera lub dostawcy przyniesie wynagrodzenie od 2 800 zł do 3 500 zł brutto miesięcznie.

bEKHqCGa
KOMENTARZE
(0)