Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla elektryka we Włocławku – gdzie szukać i jakie są zarobki?

0
Podziel się:

Pracę we Włocławku znajdą głównie elektromonterzy, elektrycy samochodowi oraz elektrycy automatycy. Zarobki elektryków zależą od obejmowanego stanowiska i doświadczenia, mogą wynieść średnio do 3500 zł netto.

Zawód elektryka może wiązać się z pracą na wysokości
Zawód elektryka może wiązać się z pracą na wysokości (Michael Kappel / Flickr (CC BY-NC 2.0))

Elektrycy we Włocławku znajdą zatrudnienie głównie w firmach z branży budowlanej, samochodowej, produkcyjnej i usługowej. Zarobki elektryków z wykształceniem średnim i zawodowych mogą wynieść od ok. 2000 zł do 3000 zł netto, natomiast inżynierowie elektrycy mają szansę na zarobki rzędu 3500 zł netto lub więcej.

Praca elektryka – wymagania i wykształcenie

Zawód elektryka jest wymagający pod względem fizycznym, ponieważ często wymaga on pracy w trudnych warunkach. Do głównych przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku elektryka należą niektóre wady wzroku, w tym daltonizm, problemy z układem oddechowym o charakterze przewlekłym, zaburzenia węchu lub znaczne problemy z ruchliwością stawów, a także podatność na alergie.

Osoba pracująca na stanowisku elektryka powinna wykazywać się dobrą koordynacją ruchową, mieć wyobraźnię przestrzenną i uzdolnienia manualne, a także uzdolnienia techniczne. Wykształcenie potrzebne do pracy w zawodzie elektryka można zdobyć, kończąc szkołę zawodową lub technikum o odpowiednim profilu – technik elektryk musi też zdać odpowiedni egzamin zawodowy, by uzyskać uprawnienia do wykonywania prac przy urządzeniach i instalacjach elektrycznych. Elektrycy, którzy ukończyli studia wyższe, mogą ubiegać się o stanowiska wymagające posiadania tytułu inżyniera.

Zatrudnienie dla elektryka

Elektryk może znaleźć pracę w halach produkcyjnych, warsztatach samochodowych i rozdzielniach energii elektrycznej. Spore zapotrzebowanie na elektryków obserwuje się w branży budowlanej, a także w firmach usługowych świadczących usługi takie jak naprawa i konserwacja sieci lub urządzeń elektrycznych. Elektrycy z wykształceniem wyższym zajmują się też pracami administracyjnymi i dokumentacją techniczną, mogą również obejmować stanowiska kierownicze.

Do obowiązków technika elektryka należą czynności takie jak projektowanie sieci lub instalacji elektrycznych, ich montaż przeprowadzany zgodnie z dokumentacją techniczną, wykonywanie przeglądów i napraw urządzeń, maszyn oraz instalacji elektrycznych. Inne zadania elektryka to wykonywanie pomiarów czy ocena stanu technicznego układów elektrycznych. Poszczególne czynności wykonywane są w różnych warunkach zależnych od specyfiki danego zakładu pracy.* Elektryk linii napowietrznych* będzie zatem pracował na wysokości, natomiast monter instalacji elektrycznych w branży budowlanej czy* elektryk dyżurny* może zetknąć się z różnymi warunkami pracy, a więc pracą w pomieszczeniach i w terenie.

Stanowiska kierownicze dla elektryków inżynierów są równie wymagające, ponieważ na pracowniku spoczywa odpowiedzialność za podległe mu osoby, a także obowiązek nadzoru procesów wytwarzania i przesyłania energii czy też produkcji sprzętu.

Oferty pracy dla elektryka we Włocławku

Na terenie Włocławka poszukiwani są głównie elektrycy do pracy w przedsiębiorstwach handlowo-usługowych, firmach zajmujących się energią odnawialną czy działających w segmencie produkcyjnym. We Włocławku zatrudnienie na stanowisku elektryka znajdą zarówno osoby z wykształceniem zawodowym i średnim technicznym, jak i inżynierowie elektrycy. Pracodawcy poszukują też elektryków posiadających dodatkowe kwalifikacje takie jak doświadczenie w dziedzinie automatyki, prawo jazdy kat. B czy umiejętność posługiwania się językami obcymi, np. angielskim lub niemieckim.

Rynek pracy we Włocławku pozwala na znalezienie zatrudnienia na stanowiskach takich jak elektryk samochodowy, elektromonter czy specjalista zajmujący się techniczną obsługą nieruchomości.

Zarobki elektryka we Włocławku

Wynagrodzenie elektryków we Włocławku zależy od doświadczenia, posiadanych uprawnień i stanowiska pracy. Średnie zarobki netto oferowane technikom elektrykom wynoszą od 2000 zł do 3000 zł, natomiast inżynierowie elektrycy są w stanie zarobić od 3500 zł netto miesięcznie w zależności od miejsca zatrudnienia.

Część ogłoszeń o pracę pojawiających się na rynku we Włocławku dotyczy pracy za granicą, głównie na terenie Niemiec. Zarobki elektryków pracujących za granicą mogą wynieść ok. 12000 zł netto miesięcznie.

KOMENTARZE
(0)