Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Księgowa w Lublinie — gdzie znajdzie pracę i ile zarobi?

0
Podziel się:

W Lublinie pracę księgowego znaleźć można w lokalnych firmach oraz biurach rachunkowych, a wynagrodzenia wahają się od 2 400 zł do nawet 8 000 zł brutto miesięcznie.

Księgowa w lublinie może być fakturzystką lub kadrową
Księgowa w lublinie może być fakturzystką lub kadrową (Daniel Jedzura, Shutterstock)
bEJAMhph

Lublin to rynek pracy oferujący księgowym stabilne zatrudnienie oraz dobre zarobki. Pracę znaleźć można w lokalnych firmach oraz biurach rachunkowych, a wynagrodzenia wahają się od 2 400 zł do nawet 8 000 zł brutto miesięcznie.

Praca księgowej – zadania i kompetencje

Stanowisko księgowego wiąże się z wykonywaniem rozliczeń, czuwaniem nad finansami firmy i przygotowywaniem raportów finansowych dotyczących operacji przeprowadzonych w ramach przedsiębiorstwa. Pracę księgowego podejmują najczęściej absolwenci finansów i rachunkowości, niekiedy również ekonomii czy matematyki.

Chociaż profesja księgowego kojarzy się z monotonnymi wyliczeniami, w rzeczywistości jest świetnym polem do zdobycia doświadczenia i drabiną do awansu. W karierze księgowego wyróżnia się cztery stopnie:

bEJAMhpj
  • księgowego,
  • specjalisty ds. rachunkowości,
  • głównego księgowego,
  • dyplomowanego księgowego.

Zakres zadań w pracy księgowego jest bardzo szeroki. Do niego należy prowadzenie i kontrola poprawności zapisu ksiąg ewidencyjnych, jeśli firma rozlicza się na ich podstawie z fiskusem. Ponadto księgowi zajmują się archiwizowaniem i księgowaniem dokumentów, a także sporządzaniem sprawozdań i raportów finansowych. Nierzadko pełnią także funkcję doradcy w dziedzinie prawa podatkowego i finansowego. Księgowy zatrudniony w danym przedsiębiorstwie to również osoba pozostająca w stałym kontakcie z instytucjami takimi jak Urząd Skarbowy czy ZUS.

Księgowy działu kadr zajmuje się natomiast przygotowywaniem list płacowych, przelewów wynagrodzeń, sporządzaniem umów i rozliczaniem składek podatkowych, zdrowotnych oraz społecznych.

bEJAMhpp

Praca dla księgowej w Lublinie – wymagania pracodawców

Rynek pracy w Lublinie przedstawia duże zainteresowanie osobami specjalizującymi się w danych działach księgowości oraz rachunkowości. Pracodawcy stawiają jednak przed potencjalnymi pracownikami pewne wymagania.

Podstawowymi wymogami będzie oczywiście posiadanie odpowiedniej wiedzy, a także znajomość programów rozliczeniowych i arkuszy kalkulacyjnych. Praca w Lublinie jako samodzielny księgowy czy główny księgowy może wiązać się z obowiązkiem wnikliwej znajomości ustaw o rachunkowości oraz podatkach dochodowych i podatkach od towarów i usług.

Nierzadko zdarza się, że kluczowym warunkiem w znalezieniu pracy jako księgowy będzie zaawansowana znajomość języka obcego. W Lublinie szczególny nacisk kładziony jest na rynek wschodni, dlatego poszukiwani są księgowi z językiem rosyjskim. Nie oznacza to jednak, że w cenie nie będą języki takie jak angielski, niemiecki czy francuski. Znajdzie się także sporo ofert pracy dla księgowego ze znajomością języków skandynawskich.

bEJAMhpq

Księgowa w Lublinie – oferty pracy

Lublin to miasto, w którym rynek pracy wciąż się rozwija. Widać jednak wyraźnie, że istnieje duże zapotrzebowanie na księgowych, które jest konsekwencją powstawania nowych firm, a także otwierania filii korporacji międzynarodowych.

Każdego dnia pojawiają się oferty pracy dla młodszych księgowych, a także stażystów i asystentów. Poza tym ogłoszenia dotyczą księgowych do działów kadr i płac, jak również rozliczeń i fakturowania. Wielu lubelskich pracodawców poszukuje do pracy głównych księgowych. Chodzi zatem o kandydatów z długoletnim doświadczeniem zawodowym.

Pracodawcami księgowych w Lublinie będą zarówno duże, jak i niewielkie firmy. Wiele ofert pracy dotyczy również zatrudnienia w lokalnych biurach rachunkowych.

bEJAMhpr

Zarobki księgowych w Lublinie

Duże zainteresowanie lubelskiego rynku pracy specjalistami w dziedzinie księgowości przekłada się na ich dobrą sytuację zarobkową. Wynagrodzenia księgowych w Lublinie są jednak mocno zróżnicowane ze względu na zajmowane stanowisko.

Osoby, które odbywają staż w dziale księgowości w Lublinie, otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1 500 zł – 2 500 zł brutto miesięcznie, a asystenci księgowych od 2 400 zł do 3 000 zł brutto. Z kolei pensja młodszego księgowego wyniesie 3 500 zł – 4 000 zł brutto miesięcznie.

Najwyższe stawki dotyczyć będą samodzielnych księgowych, którzy zarobią od 5 000 zł do 7 000 zł brutto miesięcznie, a także głównych księgowych (3 500 zł – 8 000 zł brutto miesięcznie). Księgowi ze znajomością języka obcego miesięcznie zarobią od 3 000 zł do 6 000 zł miesięcznie brutto.

bEJAMhpK
KOMENTARZE
(0)