Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kierowca w Lublinie – gdzie znajdzie pracę i ile może zarobić?

0
Podziel się:

Pracę jako kierowca w Lublinie znajdą posiadacze prawa jazdy kat. C oraz kat. C+E, a także kurierzy i dostawcy. Średnie zarobki wyniosą 3 000 zł.

W Lublinie pracę jako kierowca znajdzie z pewnością posiadacz prawa jazdy kat. C
W Lublinie pracę jako kierowca znajdzie z pewnością posiadacz prawa jazdy kat. C (Shutterstock/Jaroslav Pachy sr)
bETiLGsB

Pracę dla kierowcy w Lublinie znaleźć można przede wszystkim w transporcie osób i towarów na terenie kraju i zagranicą. Pojawia się także wiele ofert dla dostawców i kurierów. Zarobki są zdywersyfikowane, ale średnio wynoszą od 3 000 zł do 4 000 zł.

Gdzie może pracować kierowca w Lublinie?

Zawodowi kierowcy w Lublinie znajdą pracę przede wszystkim w międzynarodowym oraz krajowym transporcie zarówno towarów, jak i osób. Poza tym poszukiwani są kurierzy i dostawcy.

Lublin to miasto położone niedaleko granicy wschodniej. Ten właśnie czynnik sprawił, że w regionie pojawiło się wiele centrów logistycznych i magazynów. Tym samym powstały nowe miejsca pracy w Lublinie i okolicach dla kierowców krajowych oraz międzynarodowych. Kierunki transportu to zarówno wschód, jak i zachód Europy. Oferty pracy dla kierowców kat. C+E, a także kierowców kat. C odnoszą się do przewozu towarów z lokalnych magazynów oraz lokalnych przedsiębiorstw produkcyjnych. Poza tym do pracy w transporcie w Lublinie poszukiwani są kierowcy, którzy posiadają uprawnienia ADR oraz umiejętności obsługi zbiorników transportowych, na przykład na paliwo.

bETiLGsD

W Lublinie pojawia się także wiele ofert pracy dla kierowców samochodów dostawczych w wymiarze lokalnym. Chodzi o rozwożenie do sklepów świeżych produktów żywnościowych, między innymi pieczywa z piekarni czy owoców i warzyw z hurtowni.

Jednak praca w transporcie w Lublinie nie dotyczy tylko obsługi towarów, ale również osób. Zatrudnienie znajdą tym samym kierowcy kat. B oraz kierowcy kat. D, co oznacza, że ich zadaniem będzie przewóz pasażerów na trasach międzynarodowych, międzywojewódzkich, międzymiastowych, a także w granicach miasta. W związku z rozwojem Lublina i rozszerzaniem infrastruktury komunikacji miejskiej poszukiwani są między innymi kierowcy lubelskich autobusów i trolejbusów.

Kierowcy sprzętu specjalistycznego także powinni znaleźć interesujące ich oferty pracy w Lublinie. Poszukiwane są osoby, które posiadają uprawnienia do kierowania wywrotkami, koparkami czy wysięgnikami. Poza tym w Lublinie istnieje wyraźny popyt na kierowców magazynierów, obsługujących wózki widłowe.

bETiLGsJ

W Lublinie kierowcy znajdą pracę również jako kurierzy. Praca dla kierowcy, najczęściej dorywcza czeka też w rozwożeniu cateringu.

Praca dla kierowcy w Lublinie – wymagania wobec kandydatów

Oczekiwania wobec potencjalnych pracowników zależą od charakteru pracy. Lubelscy pracodawcy stawiają wysokie wymagania wobec kierowców kat. C na trasach krajowych i międzynarodowych. Chodzi przede wszystkim o uprawnienia do prowadzenia pojazdów i aktualne badania psychologiczne. Bardzo często w ogłoszeniu pracy dla kierowców w transporcie międzynarodowym pojawia się także wzmianka o doświadczeniu, a także dobrej znajomości topografii Europy, a niekiedy również wymóg znajomości języków obcych w stopniu komunikatywnym.

Kandydat na kierowcę samochodu zaopatrzeniowego według ogłoszeń powinien natomiast być osobą dyspozycyjną i punktualną. Kurier lub dostawca cateringu ma wykazywać się kompetencjami takimi jak komunikatywność oraz kultura osobista, jak również znajomością topografii miasta i okolic.

bETiLGsK

Jeśli chodzi o kierowców autobusów miejskich, istnieje duże ułatwienie, ponieważ miejski zarząd transportu oferuje kursy prawa jazdy kat. D pod warunkiem pracy dla instytucji we wskazanym w umowie okresie. Prywatni przewoźnicy mogą wymagać odpowiednich uprawnień już na poziomie rekrutacji.

Zarobki kierowców w Lublinie

Rynek pracy w Lublinie w dalszym ciągu się rozwija, dlatego zarobki nadal nie należą tu do wysokich. Dotyczy to również wynagrodzenia kierowców zawodowych w Lublinie.

Najwyższa pensja dotyczyć będzie kierowców kat. C+E, a także kierowców ADR, wyniesie bowiem od 5 000 zł do nawet 10 000 zł brutto miesięcznie. Zarobki kierowców C+E w kraju mogą opiewać na 4 000 zł – 6 000 zł brutto miesięcznie. Kurierzy i zaopatrzeniowcy lokalni zarobią od 2 200 zł do 3 000 zł brutto w skali miesięcznej, a dostawcy jedzenia w rozliczeniu godzinowym zainkasują 13 zł -14 zł brutto.

bETiLGte
KOMENTARZE
(0)