Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Assessment center. Centrum oceny. Czym jest? Na czym polega?

3
Podziel się

Assessment center. Czym jest i na czym polega? Assessment center to inaczej centrum oceny i proces oceny kompetencji.

Assessment center. Centrum oceny. Czym jest? Na czym polega?
Assessment center. Czym jest? (Pixabay, pixabay)
bErFVCet

Assessment center. Czym jest?

Assessment center nazywany jest także ośrodkiem oceny lub centrum oceny. Jest to wielowymiarowy proces oceny kompetencji. W assessment center uczestnicy są obserwowani i oceniani przez zespół obiektywnych, wyszkolonych sędziów kompetentnych zwanych inaczej asesorami.

W rekrutacji assessment center pozwala na zebranie w odpowiednich warunkach informacji o wiedzy, umiejętnościach i postawach jego uczestników. To metoda wielowymiarowa, a na jej obiektywność wpływają różnorodność kryteriów i narzędzi oraz mnogość ocen i obserwatorów. Jest to metoda uznawana za najbardziej skuteczną jeśli chodzi o trafne przewidywanie dopasowania osoby do przyszłego stanowiska pracy.

bErFVCev

Assessment center. Na czym polega?

Assessment center to nowoczesna metoda rekrutacyjna, która diagnozuje potencjał i weryfikuje kompetencje kandydatów do pracy na stanowiska kierownicze i specjalistyczne. Pozwala rzetelnie sprawdzić przygotowanie kandydata do pełnienia obowiązków.

Na czym polega assessment center? Jest to sesja, w trakcie której zaproszone osoby wykonują określone przez rekrutera zadania. Zdarzają się też sesje indywidualne. Taka sesja trwa kilka godzin. Zadania sprawdzają zestaw kompetencji przydatnych w pracy na wybranym stanowisku. Każdą kompetencję sprawdza się za pomocą co najmniej dwóch zadań.

Do zadań, jakie wykonuje się w assessment center zalicza się:

bErFVCeB
  • koszyk zadań,
  • gry symulacyjne,
  • analiza przypadku,
  • prezentacja,
  • poszukiwania faktów,
  • dyskusje indywidualne i w grupach.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErFVCeW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Ffvf
11 miesięcy temu
Szkolenia cwaniaczkow. Gdyby cos to pomagalo swiat wygladalby inaczej. Plastik zjadamy. Plastikiem oddychamy. Tysiace szlolen a Ursus upada
654ev
11 miesięcy temu
Gdyby ludzie pomiedzy uszami mieli rozum..gdyby mieli talenty ..zaden nie siedzialby w mundurku biurowym i nie udawalby kogos kim nie jest..
Hg1
11 miesięcy temu
Ludzie. I tak juz po nas.
bErFVCeX