Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Assessment center. Centrum oceny. Czym jest? Na czym polega?

0
Podziel się

Assessment center. Czym jest i na czym polega? Assessment center to inaczej centrum oceny i proces oceny kompetencji.

Assessment center. Centrum oceny. Czym jest? Na czym polega?
Assessment center. Czym jest? (Pixabay, pixabay)
bDfOqIgR

Assessment center. Czym jest?

Assessment center nazywany jest także ośrodkiem oceny lub centrum oceny. Jest to wielowymiarowy proces oceny kompetencji. W assessment center uczestnicy są obserwowani i oceniani przez zespół obiektywnych, wyszkolonych sędziów kompetentnych zwanych inaczej asesorami.

W rekrutacji assessment center pozwala na zebranie w odpowiednich warunkach informacji o wiedzy, umiejętnościach i postawach jego uczestników. To metoda wielowymiarowa, a na jej obiektywność wpływają różnorodność kryteriów i narzędzi oraz mnogość ocen i obserwatorów. Jest to metoda uznawana za najbardziej skuteczną jeśli chodzi o trafne przewidywanie dopasowania osoby do przyszłego stanowiska pracy.

Assessment center. Na czym polega?

Assessment center to nowoczesna metoda rekrutacyjna, która diagnozuje potencjał i weryfikuje kompetencje kandydatów do pracy na stanowiska kierownicze i specjalistyczne. Pozwala rzetelnie sprawdzić przygotowanie kandydata do pełnienia obowiązków.

bDfOqIgT

Na czym polega assessment center? Jest to sesja, w trakcie której zaproszone osoby wykonują określone przez rekrutera zadania. Zdarzają się też sesje indywidualne. Taka sesja trwa kilka godzin. Zadania sprawdzają zestaw kompetencji przydatnych w pracy na wybranym stanowisku. Każdą kompetencję sprawdza się za pomocą co najmniej dwóch zadań.

Do zadań, jakie wykonuje się w assessment center zalicza się:

  • koszyk zadań,
  • gry symulacyjne,
  • analiza przypadku,
  • prezentacja,
  • poszukiwania faktów,
  • dyskusje indywidualne i w grupach.
bDfOqIhu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)