Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zawody przyszłości — gdzie pracować na studiach, aby w przyszłości mieć dobry zawód?

0
Podziel się:

Student znajdzie dobry zawód w finansach, branży IT oraz marketingu. Opłacalną i przyszłościową dziedziną jest również biotechnologia. Wymarzoną pracę pozwoli zdobyć nabywanie doświadczenia jeszcze na studiach.

Student znajdzie dobry zawód w finansach, branży IT oraz marketingu.
Student znajdzie dobry zawód w finansach, branży IT oraz marketingu.

Doświadczenie zawodowe warto zdobywać jeszcze na studiach. Dzięki temu łatwiej jest wejść na rynek pracy i zdobyć pracę marzeń. Zatrudnienia, które zaowocuje w przyszłości, należy szukać w branży IT, finansowej i marketingu.

Praca na studiach w księgowości

Analizując potrzeby rynku pracy w poszczególnych polskich miastach, nie da się nie zauważyć, że zawód księgowego jest jednym z najczęściej pojawiających się w ofertach pracy. Uzasadnieniem tego jest mnogość niewielkich przedsiębiorstw, a przede wszystkim jednoosobowych działalności gospodarczych, które potrzebują specjalistów do spraw rozliczeń. Mimo rozwoju programów księgujących nic nie wskazuje na to, aby zawód księgowego w najbliższych latach stracił popularność. Księgowi mogą pracować w biurach rachunkowych albo w konkretnych firmach, nie zawsze o profilu działalności związanym z finansami. Specjalizacje w pracy księgowego to fakturowanie, rozliczanie oraz kadry i płace.

Student finansów i rachunkowości, który chciałby w przyszłości zajmować się księgowością, powinien jeszcze na studiach starać się o pracę lub staż w tej dziedzinie. Wakatów jest bowiem dużo, ale i konkurencja okazuje się niemała. Oferty pracy w księgowości dla studenta dotyczą stanowisk asystentów i zazwyczaj przewidują zatrudnienie na pełen etat lub pół etatu. W wakacje można aplikować na studenckie programy stażowe w działach księgowości lokalnych przedsiębiorstw.

Branża IT – przyszłościowa praca dla studenta

Tego, dlaczego potrzebni w dzisiejszych czasach są specjaliści IT, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Sektor informatyczny rozwija się w szybkim tempie i najprawdopodobniej przez kolejne kilkanaście lat nic się w tej kwestii nie zmieni. Poszukiwani są graficy, web developerzy, a także testerzy oprogramowania. Duże zapotrzebowanie na informatyków istnieje także wśród klientów indywidualnych, dlatego prace znaleźć można również w serwisach komputerowych.

Firmy zajmujące się technologiami IT albo telekomunikacją często zatrudniają studentów. Oferują im stabilne zatrudnienie, nierzadko godząc się na zdalny charakter pracy. Dlatego właśnie studencką pracę w IT można z powodzeniem pogodzić z harmonogramem zajęć na uczelni. Najczęściej karierę w branży rozpoczyna się od najprostszych czynności. Pierwsza praca studenta w IT może dotyczyć testowania oprogramowania lub prowadzenia konsultacji w ramach help-desku.

Praca dla studenta w marketingu

Marketing to kolejna dziedzina sektora usług, której popularność rośnie i tendencja ta najprawdopodobniej nie zmieni się przez następnych kilkanaście lat. Zawód specjalisty do spraw marketingu może wymagać zarówno zdolności analitycznego myślenia, jak i kreatywności. W pierwszym przypadku zawodem właściwym będzie praca jako analityk danych. Jego zadaniem jest badanie statystyk i ocenianie ryzyka, które pozwoli na określenie planu biznesowego przedsiębiorstwa. Kreatywna strona marketingu ma swoje odzwierciedlenie w pracy specjalisty do spraw reklamy, który obmyśla strategie promocji firmy.

Pracę dla studenta w marketingu proponują agencje reklamowe. Są to zazwyczaj jednak niewielkie firmy, które najczęściej oczekują od studenta współpracy w ramach stażu. Na nieźle opłacane zatrudnienie podczas studiów mogą liczyć osoby mieszkające w największych miastach. Chodzi zarówno o duże agencje reklamowe, jak i firmy zajmujące się audytem, czyli analizą rynku. Poza tym dużą szansą na dobrą pracę dla studenta w przyszłości jest również znalezienie podczas studiów zatrudnienia w dziedzinie e-commerce.

Biotechnolog – zawód przyszłości dla studenta biochemii

Biotechnolodzy to osoby, które wykorzystują w swojej pracy wiedzę z zakresu biologii, chemii, genetyki i technologii żywności. Mogą pracować w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym czy przy produkcji pasz dla zwierząt. Zajmują się weryfikowaniem skuteczności leków, certyfikowaniem żywności czy manipulowaniem genami w celu optymalizacji jakości upraw.

Studenci kierunków związanych z biotechnologią mogą mieć kłopoty ze znalezieniem studenckiej pracy w laboratoriach czy na halach produkcyjnych na stanowisku związanym ściśle z dziedziną. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych na to szans. Chociaż duże zakłady produkcyjne czy laboratoria bazują na wiedzy specjalistów, nierzadko poszukują stażystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Chociaż nie zawsze są to dobrze płatne praktyki, doświadczenie, nawet dwumiesięczne, jest bardzo cenne i może pomóc w szybszym znalezieniu przez studenta pracy marzeń.

Praca dla studenta jako doradca finansowy

Niesłabnącą popularnością nadal cieszy się zawód doradcy finansowego. W dobie konsumenckiego podejścia do życia, gdy z jednej strony duża część społeczeństwa zaciąga kredyty i drobne pożyczki, z drugiej zaś panuje moda na inwestowanie pieniędzy i obrót papierami wartościowymi, stanowisko doradcy finansowego to jedno z najważniejszych stanowisk w obsłudze klienta. W porównaniu ze sprzedawcami doradcy finansowi otrzymują również wyższe wynagrodzenia, często oparte na hojnych premiach.

Sektor finansowy jest jednocześnie bardzo dynamicznym rynkiem pracy. Dzięki temu student bez kłopotu znajdzie zatrudnienie jako doradca finansowy. Nawet stanowisko asystenta pozwoli oswoić się ze środowiskiem pracy i nabyć nawyków, które są esencją zawodu. Pracę dla studenta jako doradca finansowy oferują instytucje finansowe i banki. W dużych miastach znaleźć można płatne staże w domach maklerskich i międzynarodowych korporacjach działających w sektorze finansowym.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)