Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca dla studenta - Lublin

0
Podziel się:

Lublin to miasto, które w ostatnich latach przeżywa rozkwit kulturalny i gospodarczy. Co roku także przyjmuje dziesiątki tysięcy studentów, którym oferuje pracę głównie w gastronomii i telemarketingu.

W Lublinie w ostatnim czasie utworzono wiele miejsc pracy
W Lublinie w ostatnim czasie utworzono wiele miejsc pracy (MICHAL DYJUK/REPORTER)
Lublin to jedno z większych polskich miast, stolica województwa lubelskiego. Jest miastem studentów - w roku akademickim żacy stanowią jedną czwartą mieszkańców miasta. Studenci poszukujący pracy znajdą ją najpewniej w gastronomii lub sprzedaży.

Praca dla studenta a rynek pracy w Lublinie

Rynek pracy w Lublinie dopiero się rozwija. Z roku na rok przyjeżdża tu coraz więcej inwestorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jedną z branż, które przeżywają rozkwit w Lublinie jest IT. Chociaż większość firm jest lokalnych i niewielkich, pracę znajdą tu programiści i administratorzy, a także inni specjaliści IT.

Beniaminkami na lubelskim rynku jest kilka znaczących korporacji międzynarodowych. Spośród nich wymienić można między innymi Convergys, firmę działającą w obszarze bussiness to bussiness, która w Lublinie działa przede wszystkim w kontekście klienta niemieckojęzycznego. Stąd wiele miejsc pracy dla osób, które język ten znają na poziomie zaawansowanym. Inną firmą zagraniczną jest Sii Polska, czyli jeden z liderów rynku pod względem usług IT i inżynierii przemysłowej. W Lublinie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 250 pracowników, a ich działanie skupia się wokół testów i budowy aplikacji wewnętrznych.

W ostatnich latach do Lublina sprowadziło się wiele firm, które uruchomiły tu swoje call center. To dobra wiadomość dla studentów, ponieważ praca na słuchawce zazwyczaj oparta jest na elastycznym grafiku, układanym według dyspozycyjności pracownika.

Praca dla studenta w Lublinie - propozycje

Z racji tego, że lubelski rynek wciąż się rozwija, pracodawcy bardzo często tworzą miejsca pracy dla studentów. To dogodna sytuacja, ponieważ większość żaków lubelskich uczelni pochodzi spoza miasta i chętnie dorabia po godzinach.

Pracę w Lublinie studenci znajdą przede wszystkim w gastronomii. Rozwój kulturalnej strony miasta sprawił, że powstało wiele nowych lokali gastronomicznych. Poza tym nie brakuje hoteli, hosteli i pensjonatów. Lubelscy studenci znajdą zatrudnienie również w lokalach usługowych skupionych w kilku większych centrach handlowych. Według portali pośrednictwa pracy, studenci znajdą w Lublinie zatrudnienie również w ochronie obiektów lub jako dostawcy jedzenia z barów i restauracji.

Studenci szukający w Lublinie praktyk i staży mogą mieć z tym niestety problem, ponieważ te odbywają się głównie w dziedzinie księgowości oraz w kancelariach prawnych, a oferty pojawiają się sporadycznie.

Ile zarobi student w Lublinie?

Zarobki studenta w Lublinie nie należą do najwyższych, ale porównać je można do tych w Poznaniu czy Rzeszowie. Barman lub kelner w dorywczej pracy zarobi od 9 zł do 13 zł brutto za godzinę. Pracownik sklepu odzieżowego albo wyspy w centrum handlowym może liczyć na stawkę 12 zł za godzinę pracy.

Wynagrodzenie pracowników call center przeważnie zależne jest od tego, ile pracują oraz na ile ich praca jest efektywna. Zazwyczaj oferuje się im podstawę oraz dodatkową premię, wszystko w zależności od wykonywanego projektu. Uogólniając jednak student pracujący jako telemarketer może w Lublinie zarobić o 1000 zł do 2200 zł brutto miesięcznie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)