Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca za granicą dla par – czy to możliwe?

1
Podziel się:

Praca za granicą dla par jest możliwa. Są jednak zarówno plusy, jak i minusy wspólnego podejmowania pracy za granicą.

Praca za granicą dla par – czy to możliwe?
Praca za granicą dla par jest możliwa. Agencje pośrednictwa pracy organizują partnerom wyjazd, zatrudnienie w tej samej firmie i wspólne zakwaterowanie. Są jednak zarówno plusy, jak i minusy wspólnego podejmowania pracy za granicą.

Zalety pracy za granicą w parze

Zazwyczaj pary podejmują się znalezienia pracy za granicą z kilku podstawowych powodów. W pierwszej kolejności może chodzić o przywiązanie i niechęć do życia w związku na odległość, niekiedy również o zazdrość o partnera. Młode małżeństwa decydują się na wspólną pracę za granicą, ponieważ z jednej strony chcą być blisko siebie, z drugiej zaś wiedzą, że zarobek poza Polską pozwoli im szybko uzbierać pewną część funduszy na mieszkanie czy dom.

Plusem pracy za granicą we dwoje jest właśnie brak konieczności rozstawania się na dłuższy czas. Poza tym wspólne miejsce pracy pozwala na zawieranie znajomości w jednym kręgu, przez co relacje są trwalsze. Pary, które pracują za granicą w tej samej firmie, o ile nie pracują w systemie zmianowym, mogą razem jeździć i wracać z pracy, co czyni funkcjonowanie na obczyźnie bezpieczniejszym.

Wady podejmowania pracy za granicą we dwoje

Niestety wad pracy za granicą w parze jest więcej niż zalet. Przede wszystkim ze względu na różnice płci partnerzy prezentują inne predyspozycje. W fabrykach i gospodarstwach rolnych wymagana jest siła oraz tężyzna fizyczna, którą pochwalić może się niewiele kobiet. Znaczenie ma także zdobyta wiedza i doświadczenie. Wybranie zajęcia, które odpowiadałoby obydwojgu, może być zatem trudne.

Kiedy już się to uda, nie ma pewności, czy każdy z partnerów sprawdzi się w nowej pracy. Może się bowiem zdarzyć tak, że podczas gdy jedno zostanie pochwalone, drugie stanie się obiektem krytyki ze strony pracodawcy, a być może nawet straci pracę. Niewykluczone, że za błąd jednego z partnerów, zapłaci również ten drugi i obydwoje zostaną bez zatrudnienia.

Do nieprzyjemnych sytuacji należy również ta, gdy para podejmuje wspólnie pracę za granicą na różnych stanowiskach. Wiązać się to może z innym wymiarem godzin, a przez to różnym wynagrodzeniem. To frustrujące, gdy partnerzy zbierają fundusze na wspólny cel.

Oferty pracy za granicą dla par

Jeśli argumenty za podjęciem pracy dla par za granicą wydają się bardziej przekonujące niż te przeciwko, partnerzy mogą szukać ofert w internecie lub w agencjach pośrednictwa pracy. Propozycje zatrudnienia dla par to sposób na zachęcenie do podjęcia się danego zajęcia. Pracodawcy zagraniczni wiedzą bowiem, że są tacy, którym ciężko jest pozostawić drugą połówkę na dłuższy czas.

Oferty pracy za granicą dla par dotyczą przede wszystkim zakładów produkcyjnych, zbierania warzyw na polach lub w szklarniach czy pakowania przesyłek kurierskich. Chodzi zatem o pracę fizyczną, nierzadko na zmiany nocne. Średnie zarobki w Niemczech w podobnych branżach wynoszą 9,50 euro, a w Holandii 9,80 euro brutto za godzinę. Ponadto agencje pracy często organizują zakwaterowanie dla par szukających zatrudnienia za granicą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
kasia
2 lata temu
Mozliwe, wyjezdzalam z chlopakiem przed pandemia przez work4youglobal na zbiory w Holandii :) Super przygoda i przy okazji mozna odlozyc cos.