Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Związki zawodowe w Polsce mają coraz mniej działaczy

0
Podziel się:

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza powoduje, że pracownicy nie garną się do nich i nie liczą, że w ten sposób chronione będą ich etaty.

Związki zawodowe w Polsce mają coraz mniej działaczy
(Dmitry Kalinovsky/Dreamstime.com)
bFfCZdAl

W Polsce do związków zawodowych należy już tylko 15 procent zatrudnionych. Inni nie widzą sensu, bo syndykaty nie mają już na nic wpływu - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Gazeta pisze, że szeregi związków zawodowych w Polsce topnieją. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza powoduje, że pracownicy nie garną się do nich i nie liczą, że w ten sposób chronione będą ich etaty. Podobny trend dotyczy wszystkich państw Zachodu - wynika z danych OECD przeanalizowanych przez _ Dziennik Gazetę Prawną . _

_ Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy w naszym regionie był upadek dużych przedsiębiorstw przemysłowych, które nie poradziły sobie w nowych warunkach rynkowych _ - komentuje słowacki socjolog Milan Katuninec.

bFfCZdAn

Wyjaśnia, że ludzie, którzy zostali zwolnieni w jednym miejscu, nie wstępowali ponownie do związków po znalezieniu nowego zatrudnienia, ponieważ stracili do nich zaufanie.
Więcej na ten temat - w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Górnik Tuska się nie boi i kilofem...." Do rozmów mających na celu uzgodnienie rozwiązań na rzecz ochrony miejsc pracy wezwali w poniedziałek rząd Donalda Tuska przedstawiciele central związkowych uczestniczący w demonstracji przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach.
Duda o Tusku: To nie odwaga. To tchórzostwo Szef Solidarności uważa, że rząd pozoruje dialog, podczas gdy związek stale jest do niego gotowy.
Prof. Winiecki dla Money.pl: Polska to patologiczny wyjątek _ Marsze jesienne _ PiS, ruch _ Okupuj Wszystko _, związki zawodowe. Do głosu dochodzą zadymiarze.
bFfCZdAO
KOMENTARZE
(0)