Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zwalniają w Łodzi. 1100 osób straci pracę

0
Podziel się:

Producent odzieży dżinsowej - spółka VF Polska rozpoczęła zwolnienia grupowe.

Zwalniają w Łodzi. 1100 osób straci pracę
(Dmitry Rostovtsev/Dreamstime)

Producent odzieży dżinsowej - spółka VF Polska rozpoczęła w poniedziałek zwolnienia grupowe z zakładu w Łodzi. W sumie pracę w ciągu kilku miesięcy ma stracić ok. 1100 osób.

O planach przeprowadzenia zwolnień grupowych firma informowała Powiatowy Urząd Pracy już jesienią 2010 roku. Według dyrekcji VF Polska, decyzja o likwidacji łódzkiej fabryki to konsekwencja zmian na rynku odzieżowym w Europie, które narzucają konieczność zmniejszenia produkcji.

Zaprzestanie produkcji w łódzkiej fabryce ma ostatecznie nastąpić do końca pierwszej połowy 2011 roku. Produkcja ma być _ wygaszana _ - najpierw krojownia, później szwalnia, pralnia i na końcu dział wykończeń.

W Łodzi ma pozostać tylko grupa około 40 pracowników, którzy będą wykonywać naprawy gwarancyjne marek outdorowych VF.

Dla zwalnianych pracowników Powiatowy Urząd Pracy ma m.in. organizować szkolenia, pomoc w pośrednictwie pracy oraz pozyskaniu informacji na temat rynku pracy.

Spółka VF Polska - przedstawiciel VF Corporation wybudowała swoją fabrykę w Łodzi kilka lat temu za ponad 6 mln euro. Wcześniej produkcja odbywała się w wynajmowanych halach. Firma szyje odzież dżinsową wielu znanych marek, przeznaczoną w większości na eksport. Przez lata była jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniając około 1400 osób.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)