Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zmotywuj się do napisania perfekcyjnego CV i zostań mówcą motywacyjnym

0
Podziel się:

Elastyczne godziny pracy, podróże, atrakcyjne zarobki, interesujące kontakty, realizacja własnej pasji i szansa na ciągłe podnoszenie kompetencji.

Zmotywuj się do napisania perfekcyjnego CV i zostań mówcą motywacyjnym
Elastyczne godziny pracy, podróże, atrakcyjne zarobki, interesujące kontakty, realizacja własnej pasji i szansa na ciągłe podnoszenie kompetencji. To właśnie dlatego praca w charakterze mówcy motywacyjnego wydaje się spełnieniem zawodowych marzeń niejednego człowieka. Jeśli jesteś osobą otwartą, komunikatywną, przebojową i potrafisz natchnąć do działania słuchaczy, masz szansę zostać keynote speakerem. Ta branża dopiero zaczęła rozwijać się w Polsce, dlatego raczej nie możesz liczyć na zatrudnienie na etacie w dużej firmie. Dobrze napisanie CV spowoduje jednak, że będziesz w nich częstym gościem, przeprowadzającym szkolenia i motywującym pracowników do wydajniejszej pracy. Podoba Ci się ta wizja? W takim razie przeczytaj nasze rady.

Banałom już dziękujemy

Nie zmotywujesz do działania nikogo, jeśli zlejesz się z szarym tłumem, zamiast się z niego wybić. Podobnie jest z Twoim CV. Jeśli planujesz wysłać życiorys do kilku firm, oferując swoje usługi, także i on musi być ponadprzeciętny. Odrzuć pomysł opracowania CV na standardowym szablonie. Postaw na ciekawy layout, nie bój się koloru. Kilka interesujących i niebanalnych propozycji znajdziesz na stronie www.myCV.pl. Podając informacje, dotyczące danych osobowych, nie zapomnij zamieścić kolorowego, aktualnego zdjęcia. W tym przypadku może ono (i powinno) być nieco mniej formalne, niż zwykło się zamieszczać w dokumentach rekrutacyjnych. Ważne, by było eleganckie, ale także aby oddawało Twoją osobowość. Jeśli prowadzisz swoją stronę www, na której znajdują się dodatkowe informacje na Twój temat, bloga motywacyjnego lub kanał na Youtube z filmikami z poprzednich wystąpień, koniecznie zamieść link w sekcji poświęconej danym kontaktowym. Ten sprytny zabieg pozwoli Ci pokazać swoje umiejętności jeszcze przed rozmową
kwalifikacyjną. Warto pokusić się także o kreatywny opis własnego celu zawodowego. Jeśli w kilku zdaniach zaciekawisz przyszłego pracodawcę, będzie wiedział, że może oczekiwać także ciekawego wystąpienia także podczas eventu lub szkolenia.

Trust me, I'm an expert

Keynote speaker nie może być przypadkową osobą z ulicy. Przeciwnie, musi posiadać solidne wykształcenie lub doświadczenie zawodowe oraz budzić zaufanie. Duże firmy zatrudniają takich mówców nie tylko jako urozmaicenie szkoleń i eventów pracowniczych, ale także wtedy, gdy chcą przekonać swoich pracowników do nowej strategii i zmotywować ich do efektywniejszej pracy. Mówca motywacyjny musi więc dosłownie i przenośni porwać tłum swoją osobowością, mieć rozpoznawalną twarz i inspirującą osobistą historię do opowiedzenia. Wcale nie trzeba być jednak znanym sportowcem lub byłym politykiem, by zaistnieć w tej branży. Może nim zostać w zasadzie każdy, kto jest mocno zdeterminowany i jest w stanie poświęcić czas na praktykę. Jeśli swoje przemowy planujesz koncentrować - przykładowo - na ekonomii, byłoby idealnie, gdybyś posiadał adekwatne wykształcenie. Wpisz więc w CV informację jakie studia skończyłeś oraz gdzie dotychczas pracowałeś. Zawrzyj w życiorysie informację o ukończonych kursach, szkoleniach, ale przede
wszystkim o zleceniach, które wykonałeś. Zaznacz dla jakich firm i instytucji pracowałeś jako mówca motywacyjny. Jeśli masz taką możliwość, wykorzystaj odpowiednią kolumnę CV i wpisz informację o klientach, którzy będą w stanie udzielić Ci stosownych referencji.

Miękkie twarde kompetencje

Wiedza i znajomość konkretnej branży to jedno. Drugie – nawet ważniejsze - to charyzma i umiejętność takiego podzielenia się informacjami, aby zmotywować i zainspirować grono słuchaczy. Warto wpisać więc w CV informacje na temat własnych kompetencji miękkich. Napisz, że jesteś osobą komunikatywną, otwartą, doświadczoną w przemawianiu i występach publicznych. Zaznacz, że posługujesz się poprawną polszczyzną oraz łatwo wzbudzasz zaufanie słuchaczy. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia prezencja, dlatego warto wspomnieć także o tym aspekcie. Jeśli planujesz współpracę z dużymi, międzynarodowymi koncernami, warto wypełnić także kolumnę poświęconą zdolnościom językowym. Dużym atutem będzie umiejętność przeprowadzenia szkolenia lub wygłoszenia mowy zwłaszcza w języku angielskim. Jeśli planujesz skupić się wyłącznie na klientach zagranicznych, warto rozważyć opracowanie dodatkowej wersji CV w języku obcym. Jeśli będziesz miał trudności z własnoręcznym opracowaniem takiego życiorysu, skorzystaj z portalu myCV.pl,
na którym znajdziesz bezpłatne szablony w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim.

Motywacja jest, ale dla pewności chciałbyś zobaczyć przykładowe CV? Zerknij w _ życiorys _opracowany przez naszych ekspertów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)