Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Damian Tomczyk
|

Zły szef to nie koniec. Oto, czego boimy się w pracy

0
Podziel się:

Coraz częściej powodem strachu są ci, którzy powinni być wsparciem.

Zły szef to nie koniec. Oto, czego boimy się w pracy
(gemenacom/iStockphoto)
bECGzMth

Strach to stały towarzysz pracowników na całym świecie. Coraz częściej jego powodem są ci, którzy powinni być wsparciem i ostoją. Co i kto sprawia, że myślimy o zmianie miejsca zatrudnienia?

Niezrównoważonego psychicznie kierownika boi się blisko 40 proc. zatrudnionych, a dokładnie tyle samo osób obawia się podstępnych i fałszywych kolegów z pracy, którzy gotowi są nam zaszkodzić - wynika z badań przeprowadzonych przez Monster.com, jeden z największych serwisów internetowych zajmujących się zatrudnieniem.

Dla pracowników nie bez znaczenia pozostaje również atmosfera w miejscu zatrudnienia - krępującą ciszę jako problem wskazało 10 proc. ankietowanych. Identyczna liczba osób nie lubi dostawać nocnych zmian.

bECGzMtj

Żródło: Monster.com

W zależności od szerokości geograficznej można zaobserwować wyraźne różnice. Strach przed kolegami z pracy to domena Europejczyków. Najgorzej radzą sobie z tym Francuzi, aż 58 proc. Tuż za nimi są Holendrzy (57 proc.) , Finowie, (50 proc.). Swoimi kolegami w mniejszym stopniu przejmują się Brytyjczycy (45 proc.) i Niemcy (40 proc.).

bECGzMtp

Żródło: Monster.com

Dla mieszkańców Ameryki Północnej to kierownik pozostaje największą zmorą. Jako powód wszelkich obaw wskazuje go 44 proc. Amerykanów oraz 42 proc. Kanadyjczyków.

Nocne zmiany nie przeszkadzają Holendrom, tylko 7 proc. z nich uznało je za problem. Z kolei pracować w ciszy lubią Niemcy - tylko 7 proc. ankietowanych uskarża się na nią.

Badania przeprowadzono na zlecenie serwisu Monster.com we wrześniu 2013 roku.
Wzięło w nich udział 4 tys. pracowników z całego świata

bECGzMtK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)