Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zasiłek dla bezrobotnych do zwrotu. Słusznie?

0
Podziel się:

Urzędy mogą też żądać zwrotu kosztów szkolenia lub studiów.

Zasiłek dla bezrobotnych do zwrotu. Słusznie?
(Pryzmat/Dreamstime)

Urzędy pracy domagają się od osób zarejestrowanych, które zostaną przywrócone do pracy, aby zwróciły otrzymaną pomoc. Mogą też żądać zwrotu kosztów szkolenia lub studiów.

Przywrócenie do pracy po bezprawnym lub nieuzasadnionym zwolnieniu może być kosztowne dla osób, które po utracie zatrudnienia zarejestrowały się w publicznych pośredniakach - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Zasiłek dla bezrobotnych nie przysługuje bowiem za okres, w którym pracodawca ma wypłacić byłemu podwładnemu wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy lub odszkodowanie z tytułu wadliwego wypowiedzenia umowy. Bezrobotni, którzy w tym okresie pobierali zasiłek i uzyskają korzystny wyrok sądu, muszą więc oddać zasiłek.

Jeśli przywrócony do pracy nie poinformuje urzędu, a ten dowie się o wydanym wyroku, wówczas może złożyć na policji zawiadomienie o wyłudzeniu świadczenia przez osobę bezrobotną. Kiedy do urzędu dotrze informacja o wyroku, wówczas wszczyna on odpowiednia procedurę.

Czytaj więcej w Money.pl
Wszyscy chcą tam pracować. To rekord Do konkursu na obsadzenie 46 wolnych etatów kontrolerskich w Najwyższej Izbie Kontroli zgłosiło się 3589 kandydatów.
Będzie więcej pracy. W tych branżach Barometr Manpower wskazuje na umiarkowanie optymistyczne prognozy netto zatrudnienia w II kw. 2012.
47 tysięcy Polaków wyleciało na bruk W Polsce ponad 2 miliony ludzi nie ma pracy. Zdaniem rządu na koniec roku stopa bezrobocia wyniesie 12,3 proc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)