Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zamykanie sklepów w niedzielę, może spodowować utratę 25 tys. miejsc pracy

0
Podziel się:

Poza tym, dlaczego akurat pracownicy handlu mieliby być szczególnie potraktowani?

Zamykanie sklepów w niedzielę, może spodowować utratę 25 tys. miejsc pracy
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

PJN sprzeciwia się inicjatywie dotyczącej zamykania w niedzielę centrów handlowych - powiedział w Katowicach europoseł i wiceprezes tej partii Marek Migalski. Według niego zamknięcie supermarketów w niedzielę to utrata 25 tys. miejsc pracy.

Konferencja prasowa odbyła się w pobliżu centrum handlowego. _ PJN sprzeciwia się inicjatywie posłów Platformy, PSL, PiS oraz Solidarnej Polski, którzy wymyślili, żeby pozamykać centra handlowe w niedzielę. Nie widzimy takiej potrzeby. Uważamy, że Polacy tak zmienili swój tryb życia, że wielu z nich uznaje niedzielę za jedyny dzień, w którym mogą zrobić zakupy, dlatego, że w ciągu tygodnia są zaganiani _ - powiedział Migalski.

Dodał, że nie wie, dlaczego akurat pracownicy handlu mieliby być szczególnie potraktowani, skoro - jak mówił - w tym czasie pracują m.in. pracownicy stacji benzynowych, barmani, kelnerki, pracownicy kin. _ Szacunki pokazują, że zamknięcie supermarketów w niedzielę będzie kosztować 25 tys. miejsc pracy, czyli 25 tys. ludzi pójdzie na bruk _ - powiedział.

Jego zdaniem _ politycy nie są od tego, żeby decydować, co ludzie mają robić w niedzielę _. Migalski uznał, że rolą księży i etyków jest zwracanie uwagi na fakt, że niedziela powinna być dniem świętym i rodzinnym. Dodał, że kwestie związane z pracą powinny być regulowane pomiędzy pracodawcami i pracownikami poprzez umożliwienie im wybierania m.in. dni wolnych w tygodniu za przepracowaną niedzielę.

Zakaz pracy w placówkach handlowych w niedzielę przewiduje projekt zmian w Kodeksie pracy, który trafił do Sejmu 27 maja. _ Niedziela w polskiej tradycji jest dniem świętym i rodzinnym _ - napisano w uzasadnieniu poselskiego projektu, pod którym podpisali się posłowie PiS, PO, PSL i SP.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy sposób na finansowanie partii. Z podatku _ Zostawmy obywatelom wybór, czy dają pieniądze na centralę partyjną, czy w jakimś roku chcemy z tego zrezygnować. _
PSL tworzy szeroką koalicję. Zaprosili... Przedstawiciele SKL mają wziąć udział w drugiej debacie programowej PSL i PJN, która odbędzie się 13 maja.
PSL i PJN zmieniają politykę prorodzinną? Celem będzie wypracowanie nowych rozwiązań legislacyjnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)