Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zaległe pensje nie zostały wypłacona 18 tysiącom pracowników

0
Podziel się:

Ocenia się, że łączny dług 1519 spółek wobec swoich pracowników przekracza kwotę 6,2 mln euro.

Zaległe pensje nie zostały wypłacona 18 tysiącom pracowników
(shotbydave/iStockphoto)

Około 18 tysięcy portugalskich pracowników czeka na wynagrodzenie. Z ich wypłatą zalega już ponad 1,5 tysiąca spółek - wynika z opublikowanego raportu Krajowego Urzędu Pracy (ACT) w Lizbonie.

Według szacunków urzędu, w połowie listopada br. liczba pracowników oczekujących na zaległe pensje wzrosła w Portugalii o blisko 150 proc. w porównaniu z 2011 r.

_ W połowie listopada ub.r. na wypłatę wynagrodzenia oczekiwało prawie 7,2 tys. osób. Tymczasem obecnie na spóźnione pensje czeka już blisko 18 tys. Portugalczyków _ - poinformował rzecznik prasowy ACT.

Ocenia się, że łączny dług 1519 portugalskich spółek wobec swoich pracowników przekracza kwotę 6,2 mln euro. W ciągu ostatniego roku wskaźnik ten zwiększył się o prawie 100 proc. Podwoiła się też liczba pracodawców ociągających się z wypłatami dla swojej załogi.

Krajowy Urząd Pracy w Lizbonie ujawnił też, że w trakcie przeprowadzonej w październiku br. kontroli inspektorzy natrafili na zaległości przedsiębiorców w stosunku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, o łącznej wartości 1,1 mln euro.

Sytuacja na portugalskim rynku pracy jest najgorsza od prawie 40 lat. Do opóźnień w wypłacie pensji dochodzi systematycznie rosnący wskaźnik bezrobocia. Bez zatrudnienia pozostaje w tym kraju 15,8 proc. osób zdolnych do pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą wspierać bezrobotnych. Wydadzą 9 mln Przeszkolonych ma być 360 osób, z których 110 otrzyma bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
400 tysięcy ludzi na bruk. Lokomotywa gospodarki ostro hamuje Eksperci mówią, że nowych bezrobotnych będzie cztery razy więcej, niż przewiduje rząd.
Koral i Zelmer "pożyczają" sobie pracowników Nie wszyscy pracodawcy w czasie recesji redukują zatrudnienie. Część z nich woli utrzymać nadmiar pracowników do czasu, aż ponownie będą mieli dla nich zajęcie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)