Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zainteresowania w CV, jakie wpisać?

0
Podziel się:

"Czy zainteresowania jakie umieszczamy w CV mają znaczenie przy wyborze kandydata?"

"Czy zainteresowania jakie umieszczamy w CV mają znaczenie przy wyborze kandydata? " Odpowiada: Paulina Opiela Konsultant ds. Rekrutacji

W CV wszystko ma znaczenie, każdy szczegół jest istotny i należy mądrze umieszczać detale. Pracodawcy są różni i zwracają uwagę na różne kwestie. Dla jednych ważna jest znajomość branży, doświadczenie zawodowe, czy wykształcenie, dla innych wyobraźnia i polot, dla jeszcze innych rzetelność, sumienność, skrupulatność, czy zainteresowania. Wszystko zależy od stanowiska o jakie się ubiegamy. Jeżeli przykładowo jest to stanowisko związane z branżą reklamową, pracodawca niekoniecznie może zwracać uwagę na wykształcenie, czy doświadczenie. Dla niego mogą istotne okazać się zainteresowania, wyobraźnia i polot, które mogą zachęcić pracodawcę do kontaktu i w konsekwencji zadecydować o wyborze kandydata. Każda dodatkowa informacja zawarta w CV może pomóc w zaproszeniu na rozmowę.

Zdaniem ekspertów rubryka "zainteresowania" nie jest bez znaczenia. Z zainteresowaniami nie należy jednak przesadzać i nie pisać o rzeczach, o których nie ma się pojęcia. Nietypowa pasja może przyciągnąć uwagę. Może się zdarzyć, iż podczas rozmowy możemy być zapytani np. o onomastykę, czy irlandzki taniec współczesny, które wymieniliśmy w CV, a o których mało wiemy. Wymieniając zainteresowania starajmy się podawać rzetelne informacje, bowiem rubryka ,,zainteresowania" to nie konkurs na najdziwniejsze hobby.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)