Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Zabraknie rzemieślników? Obcięli dotacje

0
Podziel się:

Związek Rzemiosła Polskiego otrzymał w tym roku na wynagrodzenia i składki uczniów rzemieślniczych 60 mln zł mniej niż w roku ubiegłym.

Zabraknie rzemieślników? Obcięli dotacje
(Nantucketphotoart/Dreamstime)
bECGLfzF

Związek Rzemiosła Polskiego otrzymał w tym roku na wynagrodzenia i składki uczniów rzemieślniczych 60 milionów zł mniej niż w roku ubiegłym, czyli 170 mln złotych.

Zdaniem Janusza Michalskiego, dyrektora zarządu Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, kwota ta jest zdecydowanie niewystarczająca do zabezpieczenia realizacji zadań przez komendanta głównego Związku Rzemiosła Polskiego.

Jak dodaje, rzemieślnicy zostali wprowadzeni w błąd, ponieważ pozawierali już umowy z uczniami, licząc na to, że Fundusz Pracy, który refunduje wynagrodzenia i składki uczniów rzemieślniczych, zagwarantuje w tym roku na ten cel takie samo dofinansowanie jak w roku ubiegłym.

bECGLfzH

Michalski uważa ponadto, że w tej sytuacji konkurentem dla polskiej gospodarki w zdobywaniu wykwalifikowanych rzemieślników są Niemcy, które mogą przedstawić młodym Polakom dobre warunki nauki, a w perspektywie i pracy.

Związek Rzemiosła Polskiego kształci 93 tysiące młodych osób. W ubiegłym roku na wynagrodzenia i składki uczniów rzemieślniczych rząd przeznaczył 230 mln zł.

Czytaj w Money.pl
Tysiąc euro na naukę zawodu w Niemczech Niemcy mają bardzo dobre ośrodki szkolenia zawodowego, ale nie mają kogo w nich szkolić.
Firmy zwalniają. Może być najgorzej od czterech lat Co roku w listopadzie pojawia się fala nowych osób bez pracy. Może być rekordowa.
bECGLfAi
KOMENTARZE
(0)