Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Wzrosną pensje i kary za błędy podatkowe

0
Podziel się:

Rząd dogadał się ze związkowcami. Będzie podwyżka płacy minimalnej.

Wzrosną pensje i kary za błędy podatkowe
(Daquella manera/CC/Flickr)

O nieco ponad 5 procent wzrośnie, zgodnie z propozycją rządu, płaca minimalna w 2011 roku. Wynagrodzenie nie będzie niższe niż 1386 złotych. Planowana podwyżka spowoduje też wzrost wysokości kar za przewinienia podatkowe.

Rządowi i partnerom społecznym po raz kolejny nie udało się porozumieć w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2011 roku. Kolejne spotkanie w tej sprawie ma się odbyć 9 września. Pisze o tym _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Od 1 stycznia obowiązywać będzie kwota minimalna przedstawiona przez rząd - właśnie 1386 złotych. Premier ma ją zgłosić do 15 września tego roku.

Wyższa płaca minimalna oznacza, że wzrosną pensje zarabiających najniższe stawki. Wyższy też będzie dodatek za pracę w nocy, odszkodowanie za mobbing i odprawa za zwolnienie z przyczyn niedotyczących pracownika.

Więcej pieniędzy trafi też na konta emerytalne pracowników korzystających z urlopów wychowawczych. Z kolei wyższe składki na ZUS zapłacą samozatrudnieni. Planowana podwyżka spowoduje też wzrost wysokości kar za przewinienia podatkowe.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)