Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Wypadki przy prac bardzo częste. "Statystyki są zatrważające"

0
Podziel się:

W Unii Europejskiej co trzy minuty wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej ktoś traci życie.

Wypadki przy prac bardzo częste. "Statystyki są zatrważające"
(Kadmy/Dreamstime)
bEEiPKIB

Tylko w ubiegłym roku w Polsce wydarzyło się ponad 100 tysięcy wypadków przy pracy. Zginęło w nich 400 osób.

Podkręcanie norm, praca do granic możliwości i wszechobecny stres to rzeczywistość w wielu polskich firmach. - _ Do tego dochodzi często brak środków ochrony indywidualnej i nieostrożność pracowników i wypadek gotowy. Statystyki są zatrważające _ - mówi szefowa Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Danuta Koradecka.

Profesor Koradecka zaznaczyła, że bardzo ważne jest partnerstwo dla prewencji czyli współpraca pracodawcy i pracownika w zakresie zapobiegania wypadkom.

bEEiPKID

_ - W Polsce mamy nowoczesną wiedzę związaną z ochroną bezpieczeństwa pracy ale jej nie wykorzystujemy _ - zwraca uwagę profesor Danuta Koradecka.

Jutro obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony zdrowia w Pracy. W Unii Europejskiej co trzy minuty wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej ktoś traci życie.

Czytaj więcej informacji o rynku pracy
Niemcy policzyli polskich pracowników. Rok temu się nas bali, a dziś... Liczba imigrantów wzrosła w 2011 r. o 79 tys. - podał Instytut Badań Rynku Pracy w Norymberdze. Czy to dużo?
Pracy w Polsce nadal nie ma. Nowe dane W marcu zaobserwowano wzrost liczby bezrobotnych stosunku do analogicznego okresu minionego roku.
Ostra krytyka absolwentów. Nie potrafią... Absolwentów polskich szkół trzeba wszystkiego uczyć od nowa - alarmują czołowi polscy pracodawcy.
bEEiPKJe
praca
bezpieczeństwo
KOMENTARZE
(0)