Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

"Wspólne dobro" - restauracja za 1 euro

0
Podziel się:

Wszyscy zatrudnieni - 18 osób - jeszcze niedawno byli bezrobotnymi. "Ja i moi bracia straciliśmy pracę. Mijały miesiące i nie znajdowaliśmy żadnego zajęcia. Poszukaliśmy innych w podobnej sytuacji i otworzyliśmy lokal"

bELrScol
bELrScon

"Wspólne dobro" - tak nazywa się restauracja otwarta przez bezrobotnych w Pampelunie, na północy Hiszpanii. Oferowane w niej dania kosztują 1 euro, a jeść można śniadania, kolacje i obiady. Wszyscy zatrudnieni - 18 osób - jeszcze niedawno byli bezrobotnymi. "Ja i moi bracia straciliśmy pracę. Mijały miesiące i nie znajdowaliśmy żadnego zajęcia. Poszukaliśmy innych w podobnej sytuacji i otworzyliśmy lokal" - wyjaśnia Javier Fernandino.

Ćwiartka kurczaka z kartoflami, porcja krokietów, paelli czy gulaszu - wszystko za 1 euro. Warunkiem jest dokupienie do zamówionych dań napojów, które sprzedawane są po cenie hurtowej.

Pracujący we "Wspólnym dobru" mają takie same pensje i są udziałowcami restauracji. Chcą, aby odwiedzały ją rodziny, które przez trwający kryzys odmawiają sobie przyjemności. Zapewniają, że mimo tak niskich cen lokal nie jest deficytowy.

bELrScot
bELrScoO
wiadomości
praca
rynek pracy
KOMENTARZE
(0)