Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Work life balance. Czym jest? Dlaczego warto znaleźć równowagę między pracą i domem?

0
Podziel się:

Work life balance. Czym jest? To równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Jest to bardzo ważne do tego, by osiągnąć sukcesy na wszystkich płaszczyznach życia.

Work life balance. Czym jest? Dlaczego warto znaleźć równowagę między pracą i domem?
Work life balance. Czym jest? (pixabay.com)

Work life balance. Czym jest?

Work life balance to koncepcja zarządzania czasem, stawiająca za cel odnalezienie równowagi pomiędzy pracą - czyli karierą i własnymi ambicjami - a życiem prywatnym - czyli zdrowiem, rozrywką, życiem rodzinnym czy duchowością. Idea work life balance powstała na przełomie lat 70. i 80. dwudziestego wieku i miała być odpowiedzią na pojawiające się wówczas trendy.

Wtedy - i tak zresztą jest do dziś - coraz częściej pojawiały się problemy społeczne dotyczące pracoholizmu czy wypalenia zawodowego. Dlatego eksperci zajmujący się psychologią pracy starali się znaleźć idealne rozwiązanie, które pomogłoby odnaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

Work life balance. Dlaczego warto znaleźć równowagę?

Ideałem jest stan, w którym wszystkie działania są zgodne z naszymi podstawowymi wartościami i służą naszej wizji i celom. Nad tym, by znaleźć równowagę pomiędzy pracą i życiem prywatnym - work life balance - powinien zadbać nie tylko pracownik, ale także pracodawca.

Osiągnięcie work life balance nie jest zależne od wykonywanego zawodu czy zajmowanego stanowiska. Nie oznacza to także równego podziału na pracę i czas wolny. Odnalezienie równowagi work life balance jest zależne głównie od pracownika i jest mierzone poczuciem własnej satysfakcji.

Jakie są zalety odnalezienia work life balance? To zwiększenie produktywności, lepsze samopoczucie i stan zdrowia, większa satysfakcja z pracy, lepszy wizerunek pracodawcy, możliwości rozwoju i realizowania swoich pasji czy ograniczenie kosztów związanych z rekrutacją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)