Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Wolontariat w CV

0
Podziel się:

"Od pewnego czasu udzielam się charytatywnie prowadząc profil na Facebook’u dla stowarzyszenia zajmującego się pomocą dla osób niepełnosprawnych. Osoby, które tworzą owe stowarzyszenie są bardzo prestiżową i szanowaną „organizacją” w Polsce. Chciałabym o tym wspomnieć w swoim CV, bo jest to zgodne z moim profilem zawodowym. W której części CV powinnam umieścić takie informacje?" - pyta internautka.

(C) Jakub Jirsak - Fotolia.com /

"Od pewnego czasu udzielam się charytatywnie prowadząc profil na Facebook'u dla stowarzyszenia zajmującego się pomocą dla osób niepełnosprawnych. Osoby, które tworzą owe stowarzyszenie są bardzo prestiżową i szanowaną ,,organizacją" w Polsce. Chciałabym o tym wspomnieć w swoim CV, bo jest to zgodne z moim profilem zawodowym. W której części CV powinnam umieścić takie informacje?" - pyta internautka.

Odpowiada Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Wolontariat świadczy o twoim zaangażowaniu społecznym i odpowiedzialności. Należy więc podkreślić to w swoim CV. Dodaj informacje o działalności charytatywnej zarówno w profilu zawodowym, jak i w sekcji dotyczącej doświadczenia zawodowego. Wymień nazwę organizacji oraz okres, w którym w niej działasz. Opisz swoje zadania oraz napisz o sukcesach.

List polecający może być twoim dodatkowym atutem i pomoże Ci wyróżnić się wśród innych kandydatów. Jednak na pierwszym etapie rekrutacji, wystarczy jeśli w CV umieścisz informację o możliwości przekazania referencji do wglądu. Poproś wystawcę referencji o zgodę na kontakt telefoniczny ze strony potencjalnych pracodawców i umieść dane kontaktowe w CV.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)