Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Wielka Brytania: lokatorzy-imigranci to lepszy biznes

0
Podziel się:

Właściciele prawie tysiąca mieszkań w hrabstwie Kent na południu Anglii chcą dokonać eksmisji wszystkich lokatorów na zasiłkach i w ich miejsce przyjąć imigrantów z nowych państw Unii. Państwo Wilson powiedzieli dziennikowi "The Guardian", że to po prostu znacznie lepszy biznes

Właściciele prawie tysiąca mieszkań w hrabstwie Kent na południu Anglii chcą dokonać eksmisji wszystkich lokatorów na zasiłkach i w ich miejsce przyjąć imigrantów z nowych państw Unii. Państwo Wilson powiedzieli dziennikowi "The Guardian", że to po prostu znacznie lepszy biznes. Wilsonowie twierdzą, że po reformie systemu zasiłków mają tyle komplikacji ze ściąganiem czynszu z bezrobotnych rodaków, że rozesłali do nich 200 listów z wymówieniem mieszkania. Inni właściciele lokali robią to samo - powiedział "Guardianowi" Fergus Wilson. Ten trend zauważyła też organizacja dobroczynna Shelter, zajmująca się bezdomnymi.

Decyzja państwa Wilsonów jest symptomatyczna dla postawy brytyjskiego byznesu wobec imigracji. Na niedawnym zjeździe Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu, zrzeszającej tysiące pracodawców, większość chwaliła korzyści płynące z napływu pracowników z nowych państw Unii, najczęściej lepszych fachowców od brytyjskiej młodzieży.

Opinie o skutkach wielomilionowej imigracji są natomiast negatywne w sektorze usług publicznych: szkolnictwie, służbie zdrowia, pomocy socjalnej. Trzy czwarte obywateli wypowiedziało się też w najnowszym sondażu za powstrzymaniem napływu obcokrajowców.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)