Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Więcej pracodawców chce zatrudniać

0
Podziel się:

Co piąty właściciel firmy zamierza wiosną zwiększyć liczebność załogi.

Więcej pracodawców chce zatrudniać
(Crystalcraig/Dreamstime)

_ Polscy pracodawcy zgłaszają umiarkowane zapotrzebowanie na nowych pracowników w II kwartale 2010 r. (...) 20 proc. pracodawców w Polsce planuje zwiększenie całkowitego zatrudnienia w II kwartale 2010 r. Biorąc pod uwagę, że 7 proc. pracodawców przewiduje zmniejszenie zatrudnienia, a 71 proc. szacuje brak zmian personalnych, prognoza netto zatrudnienia dla Polski osiąga +13 proc. _ - napisano w raporcie.

_ Plany pracodawców związane z zatrudnianiem nowych pracowników są bardziej optymistyczne w porównaniu z I kwartałem 2010 r. Prognoza netto zatrudnienia jest wyższa o znaczące 9 punktów procentowych. W ujęciu rok do roku nastąpił wzrost prognozy netto zatrudnienia o 7 punktów procentowych _ - dodano.

_ Prognoza netto zatrudnienia _, parametr używany w raporcie, to wyrażona w procentach różnica pomiędzy liczbą pracodawców przewidujących wzrost całkowitego zatrudnienia a liczbą pracodawców szacujących spadek całkowitego zatrudnienia w ich oddziale w najbliższym kwartale.

| Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia dla II kwartału 2010 roku został opracowany na podstawie wywiadów indywidualnych obejmujących reprezentatywną próbę 750 pracodawców w Polsce. |
| --- |

Czytaj więcej o rynku pracy w Money.pl
Boni: W kwietniu przestanie przybywać bezrobotnych W lutym 2010 r. bezrobocie może jeszcze urosnąć, ale w marcu i kwietniu sytuacja na rynku pracy powinna zacząć się poprawiać - uważa minister Michał Boni, szef zespołu doradców strategicznych premiera.
Dwa miliony Polaków to bezrobotni Sytuacja na rynku pracy jest najgorsza od trzech lat. GUS potwierdził prognozy Ministerstwa Pracy - liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy w styczniu pierwszy raz od kwietnia 2007 roku przekroczyła próg 2 milionów.
Własną firmę, zamiast zasiłku, wybrało 400 tysięcy Polaków Pracy nie ma ponad 2 miliony Polaków. Najwięcej od 4 lat. Bezrobocie byłoby jednak znacznie wyższe, gdyby nie to, że - jak wynika ze statystyk ZUS i resortu pracy, a także analiz ekspertów - wolimy iść na swoje.
Szukasz pracy? Najlepiej przez internet Już ponad 5 mln Polaków szuka pracy w największych portalach rekrutacyjnych. W 2009 roku firmy najczęściej zamieszczały ogłoszenia by szukać sprzedawców. Najwięcej internautów odwiedzało strony z ofertami pracy w budownictwie. To wnioski z analizy Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)