Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Więcej ofert pracy. Czesi szukają pracowników w Polsce

3
Podziel się:

W pierwszym kwartale, na pierwszym miejscu wśród województw z największą liczbą ofert pracy plasuje się województwo mazowieckie.

Więcej ofert pracy. Czesi szukają pracowników w Polsce
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
bEJnVEHp

Niski poziom bezrobocia i coraz więcej ofert zatrudnienia charakteryzowały sytuację na rynku pracy w pierwszym kwartale tego roku. Potwierdza to raport przygotowany przez portal rekrutacyjny Praca.pl.

Liczba publikowanych na portalu ogłoszeń zwiększyła się o 4 procent w stosunku do pierwszego kwartału roku ubiegłego.

W raporcie zwrócono uwagę, że optymizmem napawają też perspektywy zatrudnienia, gdyż 18 procent przedsiębiorstw deklaruje zwiększenie zatrudnienia w drugim kwartale tego roku.

bEJnVEHr

W pierwszym kwartale, na pierwszym miejscu wśród województw z największą liczbą ofert pracy plasuje się województwo mazowieckie. Na drugim - województwo dolnośląskie. Znacznie wzrosła też liczba ofert pracy publikowanych w województwie pomorskim i śląskim.

Najwięcej ofert zatrudnienia pojawiło się w obszarach - sprzedaż i obsługa klienta, praca fizyczna, przemysł i produkcja, informatyka i administracja oraz inżynieria i projektowanie.
Z raportu wynika, że w stosunku do roku ubiegłego nieznacznie zmalała liczba ogłoszeń o pracę, w których wymagana jest znajomość języka obcego. Wyjątkiem są oferty, w których wymagana jest znajomość czeskiego. Czescy pracodawcy w związku z bardzo niskim bezrobociem w kraju chętnie zatrudniają polskich pracowników.

W raporcie podkreślono też, że na rynku zatrudnienia pracownicy czują się coraz pewniej. Utrzymujący się niski poziom bezrobocia powinien sprzyjać wzrostowi wynagrodzeń. Badania przeprowadzone przez portal Praca.pl wskazują, że 27 procent ankietowanych boi się zapytać o podwyżkę. Eksperci prognozują jednak, że korzystna z punktu widzenia pracowników sytuacja powinna wpłynąć również na większą odwagę w trudnych rozmowach o podwyżce.

bEJnVEHS
KOMENTARZE
(3)
Prezes Gumofi...
5 lata temu
A u mnie harują za najniższą krajową i nawet jak zostają po godzinach to złamanego pensa nie daje więcej.
Pio
5 lata temu
Ukraińców niech biorą jak najszybciej z działkami i bez
yadvi
5 lata temu
Roboty to jest do bólu, tyle że za psi grosz.
bEJnVEHT