Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

W poniedziałek pieniądze na podwyżki na uczelniach

0
Podziel się:

Kudrycka przypomniała, że pracownicy akademiccy otrzymają podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2013 roku.

W poniedziałek pieniądze na podwyżki na uczelniach
(Jan BIELECKI/East News)
bESiKuNx

Minister nauki Barbara Kudrycka poinformowała, że w poniedziałek do wszystkich uczelni powinny dotrzeć środki finansowe na podwyżki dla pracowników naukowych. Przyznała, że na konta pracowników pieniądze mogą trafić dopiero na początku czerwca.

Kudrycka przypomniała, że pracownicy akademiccy otrzymają podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2013 roku. W tym roku uczelnie na podwyżki otrzymają 907 mln złotych. Minister zapowiedziała, że w przyszłym roku do pracowników trafi 1,8 mld zł a w 2015 - ponad 2 mld złotych.

_ Ministerstwo brało pod uwagę, że ma to być wzrost o ponad 9 procent w stosunku do obecnych funduszy, które otrzymują uczelnie w dotacji podstawowej _ - powiedziała Kudrycka na konferencji prasowej w Gdańsku.

bESiKuNz

Pytana o to, jaką średnią kwotę może otrzymać pracownik naukowy, powiedziała, że _ jest to bardzo zróżnicowane, ponieważ to od władz uczelni i poszczególnych wydziałów zależy, w jakim trybie będą realizowane te podwyżki _. _ Nam zależało na tym, żeby uzgodniono system przyznawania podwyżek ze związkami zawodowymi, ale też aby oddziaływały one motywacyjnie na pracowników a więc każda uczelnia ma własny system _ - wyjaśniła Kudrycka.

Minister nauki uczestniczyła w poniedziałek w Gdańsku w uroczystości otwarcia nowego budynku wydziału chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak informowało wcześniej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na pierwszy etap podwyżek wynagrodzeń pracowników publicznych szkół wyższych w 2013 r. przeznaczonych jest 907 mln zł. Kolejne dwa etapy podwyżek mają być realizowane w 2014 r. i 2015 r. Łącznie w tym czasie pracownicy naukowi mają uzyskać podwyżkę wynagrodzeń do 30 proc. na jeden etat.

Czytaj więcej w Money.pl
Mogą dostać nawet około 30-proc. podwyżki Na pierwszy etap podwyżek wynagrodzeń pracowników publicznych szkół wyższych w 2013 roku przeznaczonych zostanie 907 mln złotych.
Minister ujawnia, jak uczelnie łamią prawo Obchodzą ustawowy zakaz pobierania od studentów niektórych opłat. Resort nauki zastanawia się nad wprowadzeniem za to sankcji.
bESiKuOa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)