Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

W Niemczech stopa bezrobocia wyniosła...

0
Podziel się:

Stopa bezrobocia w grudniu 2013 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,9 proc.

W Niemczech stopa bezrobocia wyniosła...
(action press/East News)

Stopa bezrobocia w Niemczech w grudniu 2013 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,9 proc. wobec 6,9 proc. miesiąc wcześniej - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia nie zmieni się i wyniesie 6,9 proc. Liczba osób poszukujących pracy spadła w grudniu o 15 tys. po uwzględnieniu czynników sezonowych, podczas gdy poprzednio wzrosła o 9,0 tys., po korekcie.

Analitycy spodziewali się tu spadku jedynie o 1000. Liczba osób bezrobotnych wyniosła w grudniu po uwzględnieniu czynników sezonowych 2,965 mln.

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 2,873 mln wobec 2,806 mln poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 6,7 proc. wobec 6,5 proc. w poprzednim miesiącu.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska znów jest na ostatnim miejscu w Unii Pierwsza faza kryzysu spowodowała, że wydatki socjalne wzrosły prawie we wszystkich państwach UE i to niemal o 3 proc.
Bezrobocie w Niemczech. Jest zaskoczenie Analitycy nie spodziewali się żadnych zmian. Liczba osób bezrobotnych wyniosła w listopadzie 2,985 mln.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)