Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

W Niemczech bezrobocie niższe od spodziewanego

0
Podziel się:

Stopa bezrobocia w maju wyniosła 6,9 proc. - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie. Analitycy spodziewali się wzrostu liczby osób poszukujących pracy.

W Niemczech bezrobocie niższe od spodziewanego
(kadmy/iStockphoto)
bESiiMUl

Stopa bezrobocia w Niemczech w maju 2013 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,9 proc. wobec również 6,9 proc. w kwietniu - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie bez zmian 6,9 proc. Liczba osób poszukujących pracy wzrosła w V o 21,0 tys., po uwzględnieniu czynników sezonowych, podczas gdy poprzednio wzrosła o 6,0 tys., po korekcie.

Analitycy spodziewali się w V wzrostu liczby osób poszukujących pracy o 5 tys. Liczba osób bezrobotnych wyniosła w V, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 2,96 mln wobec 2,94 mln poprzednio.

bESiiMUn

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 2,937 mln wobec 3,020 mln poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 6,8 proc. wobec 7,1 proc. w poprzednim miesiącu.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w Niemczech. Jest nieźle Stopa bezrobocia w marcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, pozostaje na poziomie z lutego.
Takiego bezrobocia się nie spodziewali Stopa bezrobocia w Niemczech w czerwcu 2012 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,8 proc.
bESiiMUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)