Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

W JSW nie wierzą rządowi, ale rozmawiają

0
Podziel się:

Związkowcy - jak twierdzą - w geście dobrej woli odwołali planowane na dziś dwugodzinne strajki, polegające na wstrzymywaniu się od pracy.

W JSW nie wierzą rządowi, ale rozmawiają

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się gwarancji pracowniczych, podwyżki płac oraz gwarancji, że proponowany przez resort skarbu państwa pakiet związany z wejściem spółki na giełdę ma podstawy prawne i faktycznie zostanie zrealizowany.

Po raz kolejny w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbędą się negocjacje w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego dotyczące sytuacji w firmie. Związkowcy - jak twierdzą - w geście dobrej woli odwołali planowane na dziś dwugodzinne strajki, polegające na wstrzymywaniu się od pracy.

Wciąż w kopalniach JSW trwa jednak strajk włoski. Od wczoraj pracownicy JSW rygorystycznie przestrzegają wszystkich przepisów i procedur. Jeśli dzisiejsze rozmowy po raz kolejny zakończą się fiaskiem może dojść nie tylko do dwugodzinnych strajków na poszczególnych zmianach, ale i do strajku generalnego ostrzegają związkowcy.

Czytaj w Money.pl
Grad pisze listy do górników z JSW Minister Skarbu Państwa przekonuje protestujących, że _ zasługują na wyjątkowe rozwiązania _. Jak twierdzi takie są propozycje rządu.
Koalicja pęka? PO i PSL kłócą się o prywatyzację JSW Zdaniem opozycji rząd prywatyzuje chaotycznie, _ tylko dlatego, że potrzebuje pieniędzy _. Górnicy znowu grożą strajkiem generalnym.
Buzek: Związki mają prawo do takich reakcji Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego Jastrzębska Spółka Węglowa ma szanse zostać potentatem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)