Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Ubywa bezrobotnych w USA. Tylko symbolicznie

0
Podziel się:

O pierwszy zasiłek starało się w ubiegłym tygodniu 453 tysięcy Amerykanów.

Ubywa bezrobotnych w USA. Tylko symbolicznie
(Lawcain/Dreamstime.com)

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 16 tysięcy wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 453 tysięcy - poinformował Departament Pracy USA.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 25 września wyniesie 460 tys. wobec 469 tys. po korekcie tydzień wcześniej.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku spadła o 83 tys. i wyniosła 4,457 mln w tygodniu, który skończył się 18 września - podał Departament Pracy. Analitycy spodziewali się tutaj 4,473 mln osób wobec 4,540 mln tydzień wcześniej, po korekcie.

Zły trend wreszcie zahamowany?

Jeszcze w sierpniu liczba zatrudnionych poza rolnictwem w USA zmniejszyła się o 54 tysięcy. Stopa bezrobocia wzrosła z 9,5 proc. miesiąc wcześniej do 9,6 procent. Był to trzeci z rzędu miesiąc, gdy z Oceanem ubywa miejsc pracy. W poprzednich dwóch miesiącach spadki były nieco większe i wynosiły odpowiednio 125 tys. w czerwcu i 131 tysięcy w lipcu.

W sumie od początku 2008 roku - poza rolnictwem - z gospodarki amerykańskiej ubyło prawie 5,6 mln miejsc pracy. To jednak i tak mniej niż jeszcze w lutym tego roku, gdy zatrudnienie było niższe o ponad 6 mln niż w styczniu 2008 roku.

źródło: forexfactory.com

Tak znaczny ubytek miejsc pracy spowodował, że od początku 2008 roku stopa bezrobocia w USA wzrosła z 4,9 proc. do 9,6 procent. W październiku 2009 roku wynik był jeszcze gorszy i przekraczał ponad 10 procent.

Czytaj w Money.pl
USA: Pogłębia się stagnacja na rynku pracy Wzrosła liczba osób ubiegających się o świadczenia dla bezrobotnych.
Amerykański rząd ratuje stany specjalną ustawą _ Nie róbmy tego! Ameryko, obudź się! _ - apelowała opozycja podczas głosowania.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)