Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

TVP zakłada kaganiec swoim dziennikarzom?

0
Podziel się:

TVP od listopada wyprowadzi do firmy zewnętrznej 400 dziennikarzy.

TVP zakłada kaganiec swoim dziennikarzom?
(Drozdi-Pn/Wikipedia)
bETixbyZ

Posłowie poruszeni pomysłem na oszczędności w TVP. Zarząd TVP od listopada wyprowadzi do firmy zewnętrznej ponad pół tysiąca pracowników: 400 dziennikarzy, wszystkich montażystów, grafików komputerowych, charakteryzatorów.

Będą mogli nawiązać ewentualną współpracę z TVP, jeśli rozpoczną działalność gospodarczą. Mają gwarancję zarobków na rok, a potem nie wiadomo. Tym sposobem nadawca publiczny, będący w trudnej sytuacji finansowej, uniknie wypłacenia odpraw towarzyszących zwolnieniom grupowym.

Projekt zrobił wrażenie. Poseł PiS Marek Suski mówił: to będzie _ rzeź polskiego dziennikarstwa _. Zarzucił zarządowi TVP hipokryzję - _ Bo każdy kto się wychyli to już nie będzie zwolniony z pracy. Tylko nie zamówi się u niego kolejnego materiału. Ta propozycja ma charakter założenia kagańca na dziennikarzy. _

bETixbzb

Posłanka PiS Barbara Bubula pomysł na poprawę finansów TVP nazwała _ ceremonią pogrzebową _. Apelowała o ustawowe uzdrowienie finansowania mediów publicznych, bo obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania - _ Dziewięć.procent gospodarstw domowych utrzymuje całość mediów publicznych w Polsce. _

Niepokój posłów opozycji i obecnych na posiedzeniu pracowników TVP podzieliła również przewodnicząca komisji Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO - _ Ta formuła w pierwszym moim odruchu trochę mnie zszokowała. _

Prezes TVP Juliusz BraunBraun zapewniał, że nic dziennikarzom nie grozi, a wprowadzane rozwiązanie jest korzystne -_ Czy państwo uważają, że pan Pospieszalski z tego tytułu, że nie ma etatu w telewizji jest mniej niezależny, niż gdyby go miał? _

Zarząd TVP szacuje, że projektowana operacja pozwoli telewizji publicznej zaoszczędzić do 15 milionów złotych. Posiedzenie komisji przerwano ponieważ nie pojawił się na nim minister kultury. Bogdan Zdrojewski przygotowuje ustawę mającą uzdrowić system finansowania mediów publicznych.

bETixbzh
Czytaj więcej w Money.pl
Braun tłumaczy się z sytuacji Telewizji Polskiej - Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu w polskich mediach publicznych - podkreślił prezes zarządu TVP.
MSZ dało 8 mln zł na telewizę. W jakim celu? Na ten rok resort deklarował, że przekaże antenie jedynie 2 mln zł, ostatecznie zdecydowano, że będzie to 8 mln zł.
Ojciec Rydzyk ma groźnego konkurenta Rywal o koncesję katolickiej telewizji nadawanej przez fundację Lux Veritatis, to spółka z siedzibą w Zielonej Górze.
bETixbzC
KOMENTARZE
(0)