Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Tu żyje ponad milion milionerów!

0
Podziel się:

Grupa najbogatszych w Niemczech stale rośnie i ich majątek wynosi bez mała 4 biliony dolarów. Jednak lokują go najczęściej w sposób tak konserwatywny, jak zwykli ciułacze

Od ubiegłego roku liczba milionerów w Niemczech wzrosła o 6,7 procent i wynosi 1,015 mln, tym samym Niemcy zajmują trzecie po USA i Japonii miejsce na rankingu, wyprzedzając Chiny, Wlk. Brytanię oraz Francję.

Jeszcze szybciej niż liczba milionerów rósł w minionym roku w Niemczech ich majątek z 3,4 do 3,7 biliona dolarów, co opowiada wzrostowi rzędu 7,7 procenta, jak wynika z raportu World Wealth Report 2013 opublikowanego przez Capgemini i RBC Wealth Management.

Bez sztuki i nieruchomości

W badaniach zamożności Niemców uwzględniano płynność majątkową bez uwzględnienia kapitału w nieruchomościach lub zbiorach sztuki.

Do populacji najbogatszych ludzi świata należy obecnie 12 milionów osób i większość z nich zdołała już odbudować swój majątek po kryzysie w 2008 roku. Łączna wartość ich majątku wynosi obecnie 46,2 biliona dolarów.

Liderem jest Ameryka Płn., gdzie populacja najbogatszych ludzi wynosi 3,73 miliona z szacowanym majątkiem 12,7 biliona dolarów. Tym samym wyprzedza ona region Azji i Pacyfiku, gdzie zamieszkuje 3,68 mln najbogatszych ludzi świata.

W żadnym innym regionie milionerzy nie mają tak mocno rozwiniętego zaufania do akcji giełdowych, jak w Ameryce Płn. Wartość dywidend stanowi 37 procent portfela. Natomiast wszędzie indziej przeciętnie używa się, podobnie jak u drobnych ciułaczy, kont dyspozycyjnych.

28 procent amerykańskich milionerów inwestuje pieniądze w bezpieczne lokaty. Na drugim miejscu są aktywa (rynek akcji - 26 procent). 16 procent inwestuje w papiery wartościowe o stałym oprocentowaniu, 10 procent w inne alternatywne formy, np. fundusze inwestycyjne.

Niemcy lubią mieć pieniądze przy sobie

26 procent najbogatszych Niemców mimo rozpowszechnionych lokat terminowych najchętniej trzyma pieniądze w gotówce i w depozytach. Tylko 26 procent z nich inwestuje w nieruchomości, 23 procent lokuje swój majątek w akcje, a na papiery wartościowe decyduje się tylko 16 procent.

Poza tym Niemcy lubią mieć pieniądze w pobliżu, dlatego od 65 do 80 procent swojego majątku inwestują w rejonie, gdzie mieszkają.

dpa/Alexandra Jarecka
red.odp.: Małgorzata Matzke

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)