Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

ThyssenKrupp zatrudni w Polsce 700 osób

0
Podziel się:

Miejsca pracy powstaną w Gdańsku w ciągu 5-7 lat. Koncern otworzył tam Globalne Centrum Usług Biznesowych.

ThyssenKrupp zatrudni w Polsce 700 osób
(ThyssenKrupp)

Utworzenie nawet 700 miejsc pracy w Gdańsku w ciągu 5-7 lat zapowiedział światowy lider przemysłowy ThyssenKrupp, który otworzył w Gdańsku Globalne Centrum Usług Biznesowych. Ma być to największe tego typu centrum na Pomorzu. Wykształcona kadra, dogodne położenie geograficzne, wysoka jakość usług i doskonała znajomość języków obcych stanowiły przekonujące argumenty, żeby rozpocząć działalność w Gdańsku - powiedział Lars Hölzer (na zdjęciu) dyrektor Globalnych Usług Wspólnych w ThyssenKrupp.

Centrum ma obsługiwać europejskie spółki niemieckiego koncernu głównie w zakresie finansów, zasobów ludzkich oraz nieruchomości.

Utworzenie centrum usług biznesowych ogłoszono w piątek w Gdańsku podczas konferencji prasowej. Centrum ma się zajmować finansami i rachunkowością, procesami dotyczącymi zasobów ludzkich oraz zarządzać nieruchomościami na rynkach międzynarodowych spółek koncernu w Europie. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć rekrutacja pracowników.

Dyrektor Globalnych Usług Wspólnych w ThyssenKrupp, Lars Hoelzer wyjaśnił, że o wyborze Gdańska na siedzibę centrum zdecydowały m.in. dostępność dobrze wykształconej kadry ze znajomością języków obcych, wysoka jakość usług, dogodne położenie geograficzne, dynamiczny wzrost gospodarczy regionu oraz rozwinięte środowisko usług biznesowych w Trójmieście.

_ - Rozwinięte środowisko SSC, dynamiczny wzrost gospodarczy, dobrze wykształcona kadra, dogodne położenie geograficzne, wysoka jakość usług i doskonała znajomość języków obcych stanowiły przekonujące argumenty, żeby rozpocząć działalność w Gdańsku - _ powiedział Lars Hölzer.

_ - Naszą strategią jest utworzenie centrum wiedzy w takich dziedzinach jak finanse i rachunkowość, procesy HR oraz zarządzanie nieruchomościami na rynkach międzynarodowych. Wierzymy, że nasi pracownicy, dobrze znający języki europejskie (w tym angielski i niemiecki) oraz silnie zorientowani na klienta, zapewnią wysoką jakość obsługi Spółek koncernu w Europie - _dodaje Robert Góra, Dyrektor nowego Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Gdańsku.

Firma ThyssenKrupp Group Services daje studentom, absolwentom oraz osobom doświadczonym zawodowo możliwość rozwoju w międzynarodowej korporacji. Wspólnie z uczelniami planowane jest utworzenie unikatowej oferty edukacyjnej, koncentrującej się na takich dziedzinach jak: rachunkowość finansowa, zarządcza, outsourcing procesów biznesowych, zarządzanie procesami tranzakcyjnymi, nadzorowanie projektów międzynarodowych, obsługa międzynarodowych procesów HR, szkolenie z systemu klasy ERP - SAP. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim oraz niemieckim.

Na rynku trójmiejskim funkcjonuje około czterdziestu centrów usług biznesowych, które zatrudniają około 13 tys. pracowników. Zajmują się głównie outsourcingiem usług finansowych, obsługą klienta i IT. W firmach są zatrudniani przede wszystkim absolwenci uczelni wyższych, znający języki obce.

Na koniec sierpnia br. stopa bezrobocia w województwie pomorskim wynosiła 11,3 procenta (w całym kraju - 11,7 proc.) i była niższa o 1,5 proc. niż w sierpniu ub.r. Na koniec sierpnia br. w urzędach pracy na terenie województwa zarejestrowanych było ponad 96 tys. osób, podczas gdy przed rokiem - prawie 110 tys. W samym Trójmieście stopa bezrobocia na koniec sierpnia br. wynosiła: w Gdańsku - 5,8 proc., w Sopocie - 4,2 proc., a w Gdyni - 5,9 proc.

ThyssenKrupp zatrudnia ok. 160 tys. pracowników w prawie 80 krajach. W Polsce działają spółki wywodzące się z koncernu ThyssenKrupp AG, które realizują usługi bądź dostawy w takich branżach, jak budownictwo przemysłowe i specjalistyczne, hutnictwo, komunikacja szynowa. Firma zapowiedziała, że będzie rozwijać Globalne Centra Usług Biznesowych na całym świecie.

Inwestycja niemieckiego koncernu wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)