Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Tak szukaj pracy. W internecie przybywa ofert

0
Podziel się:

Dobra informacja dla szukających pracy. Mogą oni liczyć na stale rosnącą liczbę ofert pracy publikowanych w internecie.

Tak szukaj pracy. W internecie przybywa ofert
(StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)
bELxGJfV

Po wtorkowych danych dotyczących spadku bezrobocia, dobra informacja dla szukających pracy. Mogą oni liczyć na stale rosnącą liczbę ofert pracy publikowanych w internecie. Tak przynajmniej wynika z danych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Pozytywne tendencje występują niemal w całym kraju.

W kwietniu barometr ofert pracy wzrósł do 222,5 pkt z 219,5 w marcu. Wraz ze wzrostem liczby wakatów spada bezrobocie. Z szacunków resortu pracy wynika, że wskaźnik ten w ubiegłym miesiącu obniżył się do 7,7 procent, czyli o 0,4 punktu procentowego w porównaniu z marcem.

W kwietniu tylko w kilku województwach liczba ogłoszeń spadła - w lubelskim, opolskim oraz świętokrzyskim. Zapotrzebowanie na pracowników w kujawsko-pomorskim nie uległo zmianie.

bELxGJfX

W pozostałych regionach odnotowano wzrosty - największy w województwach mazowieckim, pomorskim oraz wielkopolskim.

Według autorów raportu, biorąc pod uwagę kierunki kształcenia, spadek liczby ogłoszeń o zatrudnieniu dotyczył absolwentów nauk społecznych i prawnych. Największy wzrost liczby ogłoszeń zanotowano dla osób wykształconych w naukach ścisłych i inżynieryjnych, a nieco mniejszy dla poszukujących pracy w usługach.

bELxGJgy
praca
wiadomości
KOMENTARZE
(0)