Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Szwecja: Volvo zwolni 4,4 tysięcy ludzi

0
Podziel się

Borykający się ze spadkiem zysków szwedzki producent ciężarówek
poinformował, że zwolnienia dotkną pracowników na całym świecie.

Szwecja: Volvo zwolni 4,4 tysięcy ludzi
(PAP/EPA)
bDoCfCoR

Borykający się ze spadkiem zysków szwedzki producent ciężarówek Volvo poinformował w czwartek, że zwolni 4,4 tys. swych pracowników.

Jak oświadczył prezes Volvo Olof Persson (na zdjęciu) to zmniejszenie zatrudnienia, obejmujące również wcześniej zapowiadane zwolnienie 2 tys. osób, dotyczy zakładów produkcyjnych spółki na całym świecie oraz różnych działów jej centrali, w tym technicznego, handlowego i finansowego.

Redukcja zacznie się niezwłocznie i powinna zostać w znacznej mierze zrealizowana w ciągu 2014 roku. Pomoże ona Volvo lepiej wykorzystać swe zasoby i jest konsekwencją transformacji spółki - zaznaczył Persson.

bDoCfCoT

Zysk netto Volvo za ubiegły rok wyniósł 548 mln koron szwedzkich (84 mln dolarów) w porównaniu z 869 mln koron w roku 2012. Spadek ten był w dużym stopniu efektem dodatkowych kosztów, związanych z unowocześnianiem produkowanych modeli ciężarówek.

Pogorszenie wyniku finansowego nastąpiło mimo wzrostu wartości sprzedaży o 8 proc., do 76,6 mld koron (11,8 mld dolarów) oraz zwiększenia liczby dostarczonych ciężarówek o 15 proc., do ponad 61 tys.

_ - Upłyną jeszcze dalsze kwartały, zanim będziemy mieli za sobą pełne wprowadzenie do produkcji nowej generacji ciężarówek i wycofanie generacji starych. Już teraz jednak możemy dostrzec, że przyjęcie nowej generacji ciężarówek Volvo przewyższyło nasze oczekiwania i przyczyniło się do wzrostu udziału marki Volvo w rynku europejskim do historycznie wysokiego poziomu _ - powiedział Persson.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe coupe z motor show we Frankfurcie W przypadku tych aut decydujący głos przy produkcji mieli projektanci, dlatego niektóre z nich szokują.
Volvo jedzie w dół. Setki milionów strat Tylko w dwóch krajach sprzedaż samochodów tej marki wzrosła - w Rosji o 6 procent, a w Japonii aż o blisko 18 procent.
bDoCfCoZ
bDoCfCpu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)