Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Szwajcaria: potępiają dumping płacowy wobec polskich robotników

0
Podziel się:

Związek zawodowy Unia potępił płacenie polskim robotnikom pracującym na budowie w Genewie zaniżonej stawki - 8 euro za godzinę.

Szwajcaria: potępiają dumping płacowy wobec polskich robotników
(ianlord/CC/Flickr)

Szwajcarski związek zawodowy Unia w wydanym komunikacie potępił płacenie polskim robotnikom pracującym na budowie szpitala w Genewie zaniżonej stawki - 8 euro za godzinę, zamiast obowiązującej najniższej minimalnej - 20,55 euro.

_ - Ten przypadek dotyczy polskiej firmy Blato SP, pracującej jako podwykonawca niemieckiego przedsiębiorstwa Lindner, które zerwało kontrakt ze szpitalem w Genewie _ - powiedział agencji France Presse sekretarz generalny związku zawodowego Unia, Alessandro Pelizzari.

Polscy robotnicy przebywają legalnie w Szwajcarii od października 2013 roku. Według Pelizzariego dziewięciu Polaków jest obecnie w Genewie, a czterech z nich rozpoczęło w poniedziałek strajk, aby odzyskać należne pieniądze, szacowane na 60 tys. franków szwajcarskich (50 tys. euro).

_ - Szef Blato groził im _ - twierdzi związkowiec z Unii. Dodał, że robotnicy wnieśli skargę zarówno w sprawie karnej jak i cywilnej.

Jak pisze AFP, związek zawodowy Unia, który twierdzi, że polska firma odmawia robotnikom zapłaty, zażądał od genewskich władz, aby zastąpiła pracodawcę i wypłaciła należne pieniądze.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)