Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szokująca oferta pracy dla zwolnionych dziennikarzy

0
Podziel się

Ośmiu zwolnionych z pracy dziennikarzy z Mediolanu otrzymało od dotychczasowego pracodawcy propozycję pracy w...rzeźni.

Szokująca oferta pracy dla zwolnionych dziennikarzy
(SIPA/East News)
bDgflIvF

Ośmiu zwolnionych z pracy dziennikarzy z Mediolanu otrzymało od dotychczasowego pracodawcy propozycję, która miała ich uchronić przed bezrobociem. Zaoferował im posady sprzątaczy albo w rzeźni, w dziale oddzielania mięsa od kości - podały włoskie media.

Solidarność ze zwolnionymi pracownikami firmy, mającej siedzibę w Modenie, wyrazili włoscy dziennikarze.

Dziennikarze oraz grafik, zatrudnieni w firmie pod nazwą Logistica Transport, pracowali w mediolańskiej redakcji, wydającej tygodnik i miesięcznik. Została ona zamknięta ze względu na kłopoty finansowe, będące następstwem spadającego nakładu obu pism. W mediach rozpowszechnili list, jaki otrzymali od swego pracodawcy.

Znalazło się w nim sformułowanie: _ W związku z wygaśnięciem kontraktu z radością zawiadamiamy , że istnieje możliwość pracy w naszym dziale sprzątania. W przypadku, gdyby praca sprzątacza nie odpowiadała Panu, jako alternatywę możemy zaproponować posadę w dziale mięsnym przy obieraniu mięsa z kości _.

bDgflIvH

W związku z oburzeniem i niedowierzaniem , jakie wywołała informacja o propozycji pracy, broni jej prezes firmy z Modeny Roberto Fiorito. W wypowiedzi dla agencji Ansa wyjaśnił : _ nie mając więcej stanowisk pracy dla dziennikarzy zaoferowaliśmy miejsca w sektorach, w których działamy _.

Ze zwolnionymi pracownikami solidaryzują się dziennikarze wielu włoskich redakcji prasowych , zwłaszcza lewicowych na czele z dziennikiem _ Il Fatto Quotidiano _ .

_ - Skandal _, _ szokująca oferta pracy _, _ od pióra do szczotki do zamiatania _- tak gazety skomentowały to zdarzenie.

Oddział stowarzyszenia dziennikarzy w regionie Lombardia oświadczył, że zachowanie pracodawcy jest _ niedopuszczalne _. _ To zdumiewający przypadek w obecnej dobie kryzysu _ - dodało dziennikarskie stowarzyszenie.

bDgflIwi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)