Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Studia dzienne a praca w godzinach nocnych

0
Podziel się:

Jak w CV zaznaczyć, że jestem studentką dzienną, chcącą podjąć pracę, która nie koliduje z nauką? Aplikuję do pracy w supermarkecie, który otwarty jest przez całą dobę. Czy fakt ten nie odstraszy rekrutera? Może lepiej ukryć niedyspozycyjność, a szczegóły godzin pracy ustalić dopiero po otrzymaniu propozycji zatrudnienia?

(C) apops - Fotolia.com /

"Jak w CV zaznaczyć, że jestem studentką dzienną, chcącą podjąć pracę, która nie koliduje z nauką? Aplikuję do pracy w supermarkecie, który otwarty jest przez całą dobę. Czy fakt ten nie odstraszy rekrutera? Może lepiej ukryć niedyspozycyjność, a szczegóły godzin pracy ustalić dopiero po otrzymaniu propozycji zatrudnienia?" - pyta internautka.

Odpowiada Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Pamiętaj, że w CV pokazujesz swoje mocne strony i umiejętności, a wszystkie informacje muszą być zgodne z prawdą. Jeśli ukryjesz fakt, że studiujesz dziennie, a przez to jesteś nie w pełni dyspozycyjna, stracisz zaufanie w oczach potencjalnego pracodawcy już na starcie. Zatajenie informacji będzie odebrane jako kłamstwo i nie pomoże Ci w zdobyciu pracy. Pracodawca zweryfikuje to bowiem na rozmowie kwalifikacyjnej i możesz nie otrzymać tej pracy. Nie zatajając tej informacji dajesz pracodawcy szansę odpowiedniego przygotowania się na spotkanie i szerszego omówienia zagadnień związanych z elastycznym czasem pracy, dostosowanym do grafiku Twoich zająć.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)