Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Strajkują, bo chcą równać do najlepszego

0
Podziel się:

Stanęły pociągi w Niemczech. Strajkują maszyniści wielu przewoźników.

Strajkują, bo chcą równać do najlepszego
(PAP/EPA)

Maszyniści pociągów pasażerskich niemieckich kolei Deutsche Bahn i przewoźników prywatnych rozpoczęli dziś o godzinie 4 rano sześciogodzinny strajk. Akcję protestacyjną zorganizował związek zawodowy maszynistów GDL.

Już wczoraj wieczorem na trasy nie wyjechały pociągi towarowe i właśnie te przewozy protest maszynistów ma dotknąć w największym stopniu. Koleje Deutsche Bahn obawiają się jednak poważnych zakłóceń także w komunikacji pasażerskiej, szczególnie w godzinach porannego szczytu.

W minionych tygodniach maszyniści przeprowadzilitrzy kilkugodzinne strajki ostrzegawcze, by wywrzeć presję w negocjacjach z pracodawcami. GDL domaga się jednolitych standardów wynagrodzeń dla 26 tys. maszynistów w całej branży kolejowej w Niemczech. Celem są płace na poziomie lidera branży, koncernu Deutsche Bahn.

Czytaj w Money.pl
Strajk generalny sparaliżuje niemiecką kolej? Niemieccy maszyniści chcą podwyżki płac. Strajk mogą rozpocząć już w środę.
Trzeci strajk niemieckich maszynistów Związkowcy domagają się lepszej płacy dla 26 tys. maszynistów z Deutsche Bahn i sześciu głównych operatorów kolejowych.
Niemieccy nauczyciele chcą podwyżek. Strajk Związkowcy chcą, by pracownicy budżetówki otrzymali dodatkowe 50 euro miesięcznie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)