Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Strajk w Stambule - Turkish Airlines odwołały 104 loty

0
Podziel się

Turkish Airlines musiały odwołać dzisiaj ponad 100 lotów. Wszystko przez strajk.

Strajk w Stambule - Turkish Airlines odwołały 104 loty
(wicho/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bDUzgstN

Na skutek strajku personelu naziemnego na głównym lotnisku w Stambule tureckie linie lotnicze Turkish Airlines musiały odwołać dziś ponad 100 lotów - podała agencja AP, powołując się na tureckiego ministra transportu Binaliego Yildirima.

Yildirim sprecyzował, że łącznie odwołano 104 loty krajowe i międzynarodowe. Wiele innych samolotów wystartowało z opóźnieniem. Prywatna stacja telewizyjna HaberTurk poinformowała o długich kolejkach i chaosie panującym na stambulskim lotnisku.

Personel naziemny i techniczny protestuje przeciwko rządowym propozycjom zmierzającym do zakazu akcji strajkowych w komunikacji lotniczej. Związek zawodowy branży lotniczej uznał proponowane zmiany za naruszające międzynarodowe prawo pracy i niezgodne z konstytucją. Protest na stambulskim lotnisku ma zakończyć się dziś w nocy o godzinie 12.

bDUzgstP
Czytaj więcej o strajkach w branży lotniczej
Pokornie kończą strajk, bo tak im kazał sąd Strajk w spółce, która serwisuje samoloty PLL LOT, rozpoczął się tydzień temu.
Znów strajkuje lotnisko tuż za naszą granicą Od godz. 6 rano na berlińskim lotnisku Tegel - czwartym co do wielkości w Niemczech - trwa strajk ostrzegawczy pracowników obsługi naziemnej.
Samoloty znów nie polecą? Kolejny strajk 200 pracowników zrzeszonych w GdF żąda znacznych podwyżek wynagrodzeń i lepszych warunków pracy.
bDUzgsuq
Źródło:
KOMENTARZE
(0)