Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Strajk kontrolerów lotów we Francji

0
Podziel się:

Z powodu strajku kontrolerów lotów we Francji doszło dziś do zakłóceń w ruchu lotniczym.

Strajk kontrolerów lotów we Francji
(luisvilla/CC/Flickr)

Z powodu strajku kontrolerów lotów we Francji doszło dziś do zakłóceń w ruchu lotniczym. Około 22 proc. połączeń z paryskiego lotniska Orly zostało odwołanych - poinformowała dyrekcja ruchu cywilnego.

Orly jest głównym francuskim portem lotniczym obsługującym połączenia w ruchu krajowym.

Zamknięto wiele lotnisk w całym kraju, w tym w Pau na południowym zachodzie z powodu nieobecności szefa zmiany kontroli lotów oraz w Beziers i Awinionie na południu kraju, w Rouen na północnym zachodzie, a także podparyskie Le Bourget, gdzie służby kontroli lotów w ogóle nie pracowały - poinformował agencję AFP rzecznik Naczelnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGAC).

Kilkugodzinne opóźnienia zarejestrowano w poniedziałek rano na francuskiej prowincji. Kilkadziesiąt lotów anulowano już w weekend. Odwołano ponad trzy czwarte z 90 lotów Air France do Nicei (południowy wschód), 36 do Lyonu (środkowy wschód) i 28 do Tuluzy (południowy zachód).

Związki zawodowe wzywały do strajku, żeby przeciwstawić się planowi restrukturyzacji służb kontroli lotów w wielu regionach Francji.

Czytaj więcej o strajkach we Francji
Grożą, że staną się "koszmarem dla rządu" Hutnicy, ubrani w kaski i kombinezony robocze, zajęli rano biura kierownictwa koncernu ArcelorMittal we Florange na wschodzie Francji.
Mają czas do 15 lutego. Inaczej sparaliżują ruch Dyrekcja Air France poinformowała, że po czterech dniach strajku personelu w piątek samoloty będą kursować niemal normalnie. Związkowcy transportu lotniczego grożą jednak kolejnymi protestami od 15 lutego, jeśli rząd nie posłucha ich postulatów.
To ważne dla wybierających się do Francji Pracę przerwą związki zawodowe personelu transportu lotniczego, w tym pilotów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)