Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Służby specjalne mają swój portal i czekają na podania o pracę

0
Podziel się

Włoskie służby specjalne wyszły naprzeciw internautom. Uroczyście
zainaugurowano bogaty w informacje portal, dzięki któremu można zapoznać się z działalnością tych
służb, skontaktować się z nimi, a nawet złożyć podanie o pracę

bCZODwZN

Włoskie służby specjalne wyszły naprzeciw internautom. Uroczyście zainaugurowano bogaty w informacje portal, dzięki któremu można zapoznać się z działalnością tych służb, skontaktować się z nimi, a nawet złożyć podanie o pracę.

Celem tej internetowej rewolucji w służbach specjalnych jest, jak wyjaśniono, skrócenie dystansu dzielącego ich od obywateli i sprzyjanie szerzeniu się "kultury bezpieczeństwa" oraz przedstawianie różnych aspektów funkcjonowania poszczególnych instytucji, na przykład wywiadu.

bCZODwZP

Multimedialny portal, zaprezentowany w siedzibie rządu przez przedstawicieli kierownictwa służb specjalnych i parlamentarnej komisji nadzoru nad nimi, adresowany jest przede wszystkim do młodzieży, zwłaszcza zaś do studentów uniwersytetów.

"To ma być otwarte okno służące kontaktowi z młodymi ludźmi, bo to do nich kierujemy precyzyjne przesłanie: bezpieczeństwo jest wolnością" - powiedział odpowiedzialny za służby podsekretarz stanu we włoskim rządzie Marco Minniti.

"Opadła zasłona. Wywiad nie jest już postrzegany przez młodych ludzi jako mroczne miejsce, w którym robi się dziwne rzeczy, ale jako narzędzie bezpieczeństwa kraju" - dodał Minniti.

bCZODwZV

Z kolei szef Departamentu Informacji ds. Bezpieczeństwa Giampiero Massolo przyznał: "Tajne służby i komunikacja społeczna mogą wydawać się sprzecznymi pojęciami, ale tak nie jest". Jego zdaniem, służby specjalne zasługują na to, żeby lepiej je poznać.

W opinii przedstawicieli rządu Włoch, który patronuje tej inicjatywie, bliższy kontakt i dialog ze społeczeństwem w dobie globalizacji i nowych zagrożeń dla bezpieczeństwa jest niezbędny. W ten sposób również, jak zauważyli, buduje się narodowe bezpieczeństwo.

Na portalu służb znajduje się między innymi strona: "Pracuj z nami", służąca do rekrutacji pracowników, zwłaszcza - jak wyjaśniono - w takich dziedzinach jak obrona przed atakami w internecie i wywiad gospodarczo-finansowy. Tą drogą można wysłać podanie o pracę w służbach, budzących ogromne zainteresowanie młodych ludzi. Przypomina się, że podczas pierwszego eksperymentalnego naboru do pracy, przeprowadzonego w sieci w 2009 roku wnioski złożyło 20 tysięcy Włochów.

Widoczne na portalu logo służb specjalnych - pomarańczową gołębicę wzbijającą się do lotu zaprojektował światowej sławy architekt Massimiliano Fuksas.

bCZODwZW

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

bCZODxaq
KOMENTARZE
(0)